pondělí 21. června 2021 Alois

Budějčtí strážníci rozdají dětem ve školkách 700 reflexních vest

Městská policie České Budějovice ve spolupráci s BESIPEM Ministerstva vnitra ČR připravili malý mikulášský dárek pro děti z devíti mateřských škol v Českých Budějovicích. V rámci prevence, na kterou se obě instituce snaží klást značný důraz, byla dětem z vybraných mateřských škol rozdána přibližně polovina z plánovaného počtu 700 kusů reflexních vest.

"Tyto vesty by měly děti ochránit zejména na vycházkách tak, aby i tito nejmenší účastníci provozu na pozemních komunikacích byli při přecházení vozovky dobře viditelní pro přijíždějící řidiče. Zvláště za současných klimatických podmínek doprovázených všudypřítomnou inverzí a tmou je reflexní materiál přesně tím, co může chodcům či cyklistům při pohybu po vozovce zachránit život", sdělil Budějcké Drbně tiskový mluvčí Městské policie České Budějovice Mgr.Václav Sup.

"Zatím se nám podařilo obdarovat přibližně polovinu mateřských školek z celkového počtu 20 z nich, ale pevně věříme, že do Vánoc stihneme potěšit i zbylé děti tak, aby se již nemusely o vestičky dohadovat, a každé dítě ze třídy se mohlo na vycházce pyšnit vestičkou svou vlastní", dodal pan Sup.

Současná praxe v mnoha školkách byla totiž taková, že vestičky buď nebyly žádné, nebo jich byl pouze minimální počet, který nedokázal pokrýt běžnou denní potřebu. Reflexní vestičky si tak mohly obléci pouze ty děti, které šly na začátku nebo na konci skupiny, což by se teď mělo změnit. Víme, že i přes naše dary se nedostane stále na každého, ale bude se moci obléci alespoň jedna či dvě kompletní třídy, případně se bude moci venku na ulicích pohybovat i více tříd najednou tak, aby měl alespoň někdo ze skupinky na sobě právě tuto reflexní vestu, která může zachránit život.

"I s těmi mateřskými školami, kde jsme zatím nebyli, rozhodně počítáme a pevně doufáme, že i jim naše reflexní vesty, ale i další předměty s bezpečnostní tématikou (omalovánky, pexesa) udělají radost a přijdou vhod", slíbil Mgr.Sup. 

SEZNAM MATEŘSKÝCH ŠKOL, které byly doposud navštíveny: ZŠ A MŠ NERUDOVA, MŠ NERUDOVA, ZŠ A MŠ KUBATOVA, MŠ VRCHLICKÉHO, MŠ NEPLACHOVA, MŠ K. ŠTĚCHA, MŠ ČÉČOVA, MŠ ZEYEROVA, MŠ JIZERSKÁ, MŠ DLOUHÁ.

Městská policie přeje všem malým předškolákům bezpečné svátky.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.