Počasí dnes12 °C, zítra12 °C
Neděle 3. března 2024  |  Svátek má Kamil
Bez reklam

České Budějovice vylepšily zveřejňování smluv na internetu

České Budějovice jsou prvním statutárním městem v České republice, které od ledna 2011 zveřejňuje na webových stránkách smlouvy uzavírané se svými obchodními partnery. Primátor města Juraj Thoma (HOPB) řekl ve středu agentuře, že nyní funguje nová a výrazně vylepšená forma této služby.

„Zveřejňování smlouvy se děje automaticky z informačního systému Centrální evidence smluv přímo na webové stránky při splnění potřebných podmínek, což je vylepšení v intencích interních záležitostí magistrátu, ale zlepšil se samozřejmě i uživatelský komfort. Zájemci mohou nyní nově smlouvy vyhledávat či třídit podle data uzavření, kde je možné zadat i interval, identifikačního čísla či názvu druhé smluvní strany, typu i čísla smlouvy či podle příslušného odboru, který smlouvu eviduje,“ řekl k novinkám primátor Thoma.

Všechny smlouvy jsou přehledně strukturovány a zájemci se rychle dozvědí, o jaký typ smlouvy se jedná i co obsahuje. Do všech smluv, tedy i do těch, které z důvodu ochrany obchodního tajemství či autorských práv na webu zveřejněny nejsou, lze i nadále nahlédnout s využitím zákona o svobodném přístupu k informacím. Jen v roce 2010 město uzavřelo 2800 smluv, letos od počátku roku k dnešnímu dni více než 1700 smluv.

Autor: Dobrin Stojcev, Mediafax

Štítky České Budějovice, Juraj Thoma, Občané pro Budějovice, Česko, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

České Budějovice vylepšily zveřejňování smluv na internetu  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.