V pátek se uzavře ulice Jana Čapka. Rekonstrukce bude až do konce listopadu

Nevyhovující technický stav silnice i chodníků a havárie kanalizace donutily vedení města naplánovat velkou rekonstrukci ulice Jana Čapka v Suchém Vrbném. Práce potrvají několik měsíců.

Stavba proběhne v celé délce ulice. Práce částečně zasáhnou i do ulice Přemyslova. Budou obnoveny vodohospodářské inženýrské sítě včetně kanalizačních a vodovodních přípojek až k hranici soukromých pozemků. Dešťové svody budou napojeny do přípojek kanalizace. Součástí stavby bude nové veřejné osvětlení,“ uvedl náměstek primátora Petr Holický.

Dlouhá rekonstrukce začne v pátek 18. srpna a práce potrvají pravděpodobně až do listopadu. Opravy si vyžádají náklady přesahující šest milionů korun a z požárně bezpečnostního důvodu budou v lokalitě osazeny i dva podzemní hydranty.

Jeden přímo v ulici Jana Čapka, a to v místě toho stávajícího, nově v křižovatce ulic Jana Čapka a Přemyslova. Je pravděpodobné, že při výstavbě dojde přechodně ke zhoršení prostředí vlivem činností pracovních mechanizmů. Věřím, že to obyvatelé přijmou s pochopením. Při výstavbě chodníků zhotovitel zachová pěší cestu do přilehlých nemovitostí,“ dodal Holický.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky rekonstrukce, silnice, Jana Čapka, uzavírka, Jan Čapek, Suché Vrbné, Přemyslov

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.