pondělí 24. února 2020 Matěj

Jihočeský kraj připravuje opravu několika mostů

Jihočeský kraj připravuje na následující měsíce opravu několika mostů na silnicích druhé a třetí třídy. Týkají se například mostu v Lomnici nad Lužnicí a ve Volfířově na Jindřichohradecku, u Kaplice na Českokrumlovsku, v Bohunicích na Prachaticku, Plavě na Českobudějovicku nebo Záboří na Strakonicku. Celkové náklady na projekty se pohybují v desítkách milionů korun.

Práce na opravách začnou v jarních a letních měsících a potrvají až téměř půl roku. „Řidiči musí počítat s tím, že v místech bude omezený provoz nebo že budou muset cestovat po objížďkách," uvedl náměstek jihočeské hejtmanky Josef Knot.

Kraj podle něj připravuje také opravu frekventované Husovy třídy v Českých Budějovicích. V létě se zde bude vyměňovat asfalt na přibližně půlkilometrovém úseku. „Bude se pracovat za provozu, který se však omezí," uvedl Knot. Husovu třídu využívají lidé z Českých Budějovic, kteří cestují ze sídlišť Máj, Šumava a částečně i z Vltavy do centra města. Jde o jednu z nejvytíženějších komunikací v krajském městě.

Autoři | Foto Jan Homolka

Štítky ČR, správa, stavby, most, Jihočeský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.