pátek 10. dubna 2020 Darja

Parkoviště na náplavce nebude. Město ukončilo smlouvu s Povodím Vltavy

Po několika marných pokusech, vytvořit na náplavce parkoviště, je tato kapitola u konce. Město v pondělí nájemní smlouvu s Povodím Vltavy ukončilo a prostoru u Dlouhého mostu se vzdalo. O vypisovanou veřejnou zakázku nebyl zájem, plocha tak byla většinu času nevyužitá. Za pronájem zaplatilo město za dva roky kolem 80 tisíc korun.

O vytvoření prostoru, kde by mohli parkovat například zaměstnanci úřadu práce nebo nedalekých škol, se město snažilo čtyřikrát. Do výběrového řízení se ale přihlásil pouze jeden zájemce, který nabídl vyšší než předpokládanou cenu. Město proto výběrové řízení zrušilo a od té doby se do něj nikdo nepřihlásil.


Firmy nemají zájem o výběrová řízení. Tendr na parkoviště na náplavce se bude vypisovat potřetí

Českobudějovický magistrát eviduje pokles zájmu firem o výběrová řízení. Jde většinou o stavební projekty. Pokud se už firmy o práci ucházejí, často překračují odhadovanou cenu zakázky. České Budějovice proto budou už potřetí vypisovat tendr na...

„Bylo to pronajaté jako parkoviště, ale to se nám bohužel nepovedlo dosud realizovat. Čtyřikrát jsme vypisovali veřejnou zakázku na zhotovitele, který by parkoviště osadil závorou a technologií, která byla třeba, ale marně," popsal situaci primátor Jiří Svoboda

Parkoviště by po jeho spuštění nemohl využívat každý. Je totiž v záplavové oblasti a bylo proto nutné zajistit, že v případě nutnosti bude během několika hodin vyklizeno. Proto mělo být určeno především zaměstnancům úřadu a škol.

Ročně stál pronájem plochy město kolem čtyřiceti tisíc korun. „Nájem jsme sice platili, ale nemohli jsme náplavku nijak užívat, protože je v majetku Povodí. Proto jsme smlouvu vypověděli, a jak se to bude řešit dál, bude-li tam vůbec parkoviště, to se uvidí.  Teď se nám podařilo rozšířit parkoviště v Jírovcově ulici, před zahájením o ukončení změny územního plánu se začne stavět parkovací dům Na Dlouhé louce. Kapacity v této oblasti proto budou,“ dodal Svoboda.

Foto Jan Luxík

Štítky náplavka, parkování, Povodí Vltavy, České Budějovice, doprava, parkovací dům

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.