úterý 18. února 2020 Gizela

Oprava Plavské vyjde na desítky milionů korun. Práce začnou v první polovině roku

Na několik desítek milionů korun vyjde oprava Plavské ulice v Českých Budějovicích. Pracovat by se na ní mělo začít v první polovině roku. Řidiči se mohou těšit na širší silnici, cyklisté na cyklostezku a modernizace se dočkají také autobusové zastávky.

Na opravě Plavské ulice se bude podílet Jihočeský kraj společně s městem. Půjde o úsek od železničního přejezdu směrem do Roudného. „Je to uzoučká a nebezpečná komunikace, když se tam potká autobus s osobním autem, je to o život. Nedej bože, aby tam jel cyklista nebo někdo po té silnice šel. Je to významná věc, která pomůže obyvatelům Budějovic, Roudného, řidičům, chodcům i cyklistům,“ řekl krajský radní Jiří Švec.

Na modernizaci by se mělo začít pracovat v první polovině roku. „Na příští radě kraje by mělo být schváleno zadání a vypsaná zakázka. Zahájit bychom chtěli rekonstrukci v dubnu nebo v květnu. Kraj vyjde modernizace na několik desítek milionů korun,“ doplnil Švec. Město by se podle něj mělo na akci podílet zhruba 15 miliony korun.

Nová silnice by měla být rozšířena na sedm a půl metru a vybudována bude cyklostezka. Kromě toho se počítá také s modernizací autobusových zastávek, okolní zeleně a osvětlení.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo10 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky oprava, silnice, Plavská ulice, cyklostezka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.