středa 21. října 2020 Brigita

Lidé si v souvislosti se stavbou D3 stěžovali na špinavé silnice, vznikly oklepové zóny

Problém se týkal silnic Vidovská a Dobrovodská. Město se proto obrátilo na ŘSD, protože právě v těchto místech probíhá výstavba dálnice D3. Zhotovitel v blízkosti výjezdů ze staveniště vybudoval takzvané oklepové zóny. Nově jsou vyštěrkovány staveništní cesty a zpevněny výjezdy ze staveniště. Silnice jsou každý den zbavovány bahnitých nánosů, aby se bahno z kol projíždějících aut nešířilo.

Na znečištěné silnice město upozornili místní. Vedení proto svolalo jednání s ŘSD. „Samozřejmě, že výstavbu dálnice vítáme, ale to neznamená, že rezignujeme na zájmy našich občanů, kteří si oprávněně stěžovali na silně špinavé silnice Vidovská a Dobrovodská. Komunikace jsou každý den zbavovány bahnitých nánosů, aby se znečištění z kol projíždějících aut dále nešířilo. Komplikované je ale používání kropících vozů. Proto, pokud to klimatické podmínky dovolí a nebude mrznout, zhotovitel stavby zajistí omytí kol náklaďáků na zpevněných panelových plochách na staveništi ještě než vyjedou na komunikace,“ uvedl náměstek primátora Viktor Lavička.

Ve Vidovské ulici byl posunutý výjezd ze stavby. Podle ŘSD jsou aktuálně v okolí výjezdu ze staveniště najímány dva čistící zametací vozy, které projíždějí nepřetržitě trasu mezi výjezdem ze staveniště s křížením se železniční tratí.

Dobrovodskou nově čistí výkonnější vůz. „Pokud to situace bude vyžadovat, čistit se budou i přilehlé chodníky. Na konci února budou výjezdy nákladních vozidel na Dobrovodskou výrazně zredukovány, protože bude z technologických důvodů přerušena těžba skládky v prostoru bývalé cihelny. Obnovení těžby se předpokládá v květnu,“ popsal náměstek primátora.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo8 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky stavba. D3, České Budějovice, ŘSD

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.