neděle 31. května 2020 Kamila

U Sportovky vyroste parkovací dům, hotovo by mělo být za dva roky

Parkování v Budějcích je samostatnou kapitolou a najít občas místo je o nervy. Město se proto rozhodlo, že u Sportovky postaví parkovací dům, který by měl nabídnout minimálně 450 míst ke stání. Výběrové řízení bude poprvé v historii probíhat metodou Design & Build. Znamená to, že dodavatel projektu bude zároveň i zhotovitelem stavby. Řidiči by se parkovacího domu mohli dočkat v roce 2022.

Výběrové řízení na zhotovitele by mělo být vypsáno v druhé polovině letošního roku. Kapacita domu by měla začít na 450 parkovacích místech. Číslo ale není konečné. Město se také poprvé v historii pustí do metody Design & Build, která by měla výstavbu značně urychlit. 

„Tuto metodu jsme vybrali, protože se na určitý druh staveb hodí. Parkovací dům je jednoduchá stavba a umíme si představit, jak by měl v exteriéru vypadat. I proto jsme se pro ni rozhodli. V projektové dokumentaci budeme požadovat 3D model stavby, včetně modelu pro správu budovy,“ popsal náměstek primátora Viktor Lavička.

V rámci výstavby parkovacího domu se ale také bude řešit otázka dopravy. „Součástí tohoto projektu bude i řešení silnice v ulici Volejbalistů. Bude nutné vyřešit i otáčení a parkování autobusů v případě akcí pořádaných v hale. Parkovací dům bude napojen na parkovací systém statutárního města České Budějovice, včetně propojení na dopravně informační a řídící centrum města,“ dodal Lavička

V domě se počítá také se sociálním zařízením a výtahem. Město si od výstavby parkovacího domu slibuje větší komfort pro veřejnost. Předpokládaná cena zakázky je 145 milionů korun. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky parkovací dům, Sportovní hala, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.