pátek 14. srpna 2020 Alan

Strojvůdci budou od srpna hlásit své jízdy, změní se i jízdní řády

V důsledku několika vážných nehod, které se staly v uplynulých dnech, rozhodlo Generální ředitel Správy železnic o zavedení mimořádného patření. Strojvůdci budou muset před vyjetím z určeného místa vždy ohlásit dispečerovi svou jízdu. V této souvislosti se mimořádně změní i jízdní řád. Generální ředitel dnes písemně vyzve dopravce k větší důslednosti, školení a kontrolám svých zaměstnanců. Stejně tak apeluje na zaměstnance Správy železnic.

„Co můžeme udělat okamžitě, je apel na všechny zúčastněné strany v rámci železnice. Dopravci musí důsledně a pravidelně kontrolovat své zaměstnance. Předpisy jsou jasně dané a jejich dodržování je základní, zcela nezbytný krok pro fungování železniční dopravy. Stejně důrazná doporučení půjdou i zaměstnancům Správy železnic,“ vysvětil generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda

Mimořádné změny v jízdních řádech se dotknou i několika tratí v Jihočeském kraji. Konkrétně se bude jednat o úseky z Rybníka do Lipna nad Vltavou, z Tábora do Bechyně nebo z Volar do Strakonic a dál do Blatné. Změny začnou platit od 15. srpna. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky Správa železnic, opatření, jízdní řády

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.