neděle 27. září 2020 Jonáš

ŘSD opraví silnici I/39 u Lenory. Práce potrvají do půlky listopadu

Ředitelství silnic a dálnic začne dnes opravovat silnici I/39 v úseku Soumarský most - Lenora. Řidiči osobních aut projedou kyvadlově jedním pruhem, nákladní auta budou muset po objížďce. Práce za 45 milionů korun bez DPH potrvají do poloviny listopadu.

V úseku dlouhém zhruba 3,6 km dojde k výměně asfaltu, vyčištění odvodňovacího systému a opravě pěti propustků, tedy potrubí pod silnicí mezi příkopy, kudy má odtékat voda. Vymění i svodidla.

Řidiči osobních automobilů budou muset počítat s částečnou uzavírkou silnice. „Provoz bude veden jednosměrně po polovině silnice I/39 a řízen bude semafory kyvadlově. Pokud se v místě uzavírky budou tvořit kolny, které budou delší než 150 metrů, bude provoz řízen poučenými pracovníky," uvedl Adam Koloušek z ŘSD.

Pro nákladní auta platí úplná uzavírka. Musí využít objízdné trasy přes Volary na Prachatice, Vimperk a dál směr Strážný.

Stavební úpravy bude provádět firma Metrostav, která ve výběrovém řízení zvítězila s celkovou cenou rekonstrukce 44, 972 milionů korun bez DPH. Práce na silnici jsou plánované do poloviny listopadu letošního roku.

Foto Město Liberec

Štítky ŘSD, silnice, oprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.