středa 2. prosince 2020 Blanka

Propadá vám v těchto dnech řidičák? Na úřad zatím nemusíte

Propadá vám během nouzového stavu platnost řidičského oprávnění. Nemusíte zoufat. Ministerstvo dopravy se domluvilo s Ministerstvem vnitra na toleranci neplatných řidičských průkazů v rámci nouzového stavu. Lidé s propadlým průkazem tak mohou dál řídit, na doklad se hledí jako na platný a nehrozí žádné pokuty.

„Za předpokladu, že uplynula doba platnosti dokladů v době trvání nouzového stavu, se hledí na tyto doklady jako na platné, respektive držitelé těchto dokladů nebudou za výkon činnosti realizovaný s dokladem, jenž v době nouzového stavu pozbyl plynutím času své platnosti, v přestupkovém řízení postihováni,“ stojí v metodickém stanovisku ministerstva dopravy, které dnes dostaly jednotlivé úřady.

Řidiči by neměli zapomínat, že výjimka platí je na území České republiky. Ministerstvo dopravy jedná s Evropskou komisí o návrhu prodloužení platnosti propadlých řidičských průkazů do konce března příštího roku.

Obecní a krajské úřady v současnosti omezily kvůli šíření koronaviru pracovní dobu, většinou na dva dny v týdnu. Kvůli tomu se na řadě dopravních úřadů v minulých dnech tvořily dlouhé fronty. Prodloužení platnosti řidičských průkazů by mělo nápor zvolnit.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto MDČR

Štítky ministerstvo vnitra, ministerstvo dopravy, řidičské oprávnění, řidičák

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Ing Vladimír

Náš geniální dvojitý ministr, který nikdy nespí nepřišel na jednoduché řešení. Registr vozidel otevří cca 3x déle než dnes.

středa, 21. října 2020, 08:47

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.