čtvrtek 4. března 2021 Stela

Další nehoda U Stopařky. Záchranná služba převezla do nemocnice tři zraněné osoby

Podruhé během týdne zastavila provoz na silnici u Vitějovic na Prachaticku vážná nehoda. V místě známém jako „U Stopařky“ se dnes ráno srazila tři auta. Dva lidé se zranili středně těžce, jeden člověk lehce. Okolnosti nehody zůstávají v šetření.

Vše nasvědčuje tomu, že řidič Fordu Galaxy jedoucí po hlavní silnici ve směru od Netolic nedal při odbočování vlevo do Vitějovic přednost protijedoucímu automobilu.

„Po střetu bylo vozidlo Ford dále odraženo na osobní vozidlo Peugeot, jehož řidička dávala přednost na křižovatce ve směru od Vitějovic,“ shrnula mluvčí policie Martina Joklová.

Alkohol u všech řidičů vyloučila orientační dechová zkouška. Na místě zasahovaly tři posádky zdravotnické záchranné služby z Prachatic.

„Na místě se nacházely čtyři osoby, z nichž jedna nejevila známky zranění a po vyšetření lékařem mohla být ponechána na místě. Starší muž byl s lehčím poraněním transportován k dalšímu ošetření do spádové nemocnice. Dva účastníky nehody bylo po zajištění a imobilizaci nutné směrovat do traumacentra českobudějovické nemocnice s lehkými až středně těžkými poraněními,“ uzavřela mluvčí zdravotnické záchranné služby Zuzana Fajtlová.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky Jihočeský kraj, U Stopařky, nehoda, Vitějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.