čtvrtek 17. června 2021 Adolf

Vážná nehoda u Písku. Při střetu vlaku s nákladním automobilem se zranil strojvedoucí i cestující

, aktualizováno 5. května 2021, 22:52

Střet osobního vlaku s nákladním automobilem zastavil dnes odpoledne provoz na železniční trati mezi Pískem a Čížovou. K nehodě, při které se poranila dvojice osob, došlo kolem 16:30 v blízkosti stanice Písek-Dobešice a průmyslové zóny.

"Řidič nákladního vozu Scania vjel na železniční přejezd v okamžiku, kdy přijížděl vlak. Vlak naštěstí narazil až do návěsu projíždějícího kamionu a tak řidič vozu neutrpěl žádné zranění. Vlaková souprava se však po kolizi ocitla mimo koleje. Při střetu se ve vlaku zranil strojvedoucí a také jedna cestující," shrnul mluvčí policie Jiří Matzner. Podle prvotních informací bylo světelné a zvukové zabezpečovací zařízení v provozu a funkční

Na místo byly okamžitě vyslány dvě nejbližší posádky zdravotnické záchranné služby a taktéž vrtulník letecké záchranné služby.

"Na místě události se nacházelo deset osob. Po prvotní triáži lékařem mohl být vrtulník odvolán, neboť došlo ke zraněním lehčího charakteru u dvou osob. Mladší žena byla s podezřením na poranění hrudníku transportována k dalšímu ošetření na chirurgické oddělení písecké nemocnice, stejně jako muž středního věku, který utrpěl lehká zranění v oblasti obličeje, hrudníku a končetin. Zbylých osm osob vyvázlo bez zranění a mohlo tak být ponecháno na místě," potvrdila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Zuzana Fajtlová.

Nehoda měla podle webu Českých drah blokovat provoz na trati Protivín – Beroun do osmé hodiny večerní.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky Písek, vlak, nehoda, železnice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.