pondělí 2. srpna 2021 Gustav

Úsek mezi Hlubokou nad Vltavou a Nemanicemi zprovoznila Správa železnic v poledne

Správa železnic dnes v poledne zprovoznila železniční koridor mezi Hlubokou nad Vltavou a Nemanicemi. Úsek byl mimo provoz kvůli stromům, které spadly při bouřce v noci na pátek na trakční vedení. Bylo potřeba obnovit asi 2400 metrů trakčního vedení.

Provizorně jsou podle ní opravené i dva poničené stožáry vedení. „Definitivní oprava proběhne následně za co nejmenšího narušení provozu," uvedla mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Technici podle ní musí v jižních Čechách ještě odstranit poruchy trakčního vedení v úseku Malešice - Bechyně. Strom ho tam poničil v sobotu odpoledne. Místo elektrických tam nyní jezdí motorové lokomotivy. „Potom, co se opravila Hluboká - Nemanice se začne opravovat tento úsek, provoz elektrickou trakcí by měl být zprovozněn kolem 18:00," řekla Friebová.

Technici během dneška museli v jižních Čechách ještě odstranit poruchy trakčního vedení v úseku Malšice - Bechyně. Strom ho tam poničil v sobotu odpoledne. Místo elektrických tam jezdily motorové lokomotivy, po 18:00 se podařilo závadu opravit.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Ilustrační foto, cizp.cz

Štítky ČR, počasí, železnice, Jihočeský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.