středa 19. ledna 2022 Doubravka

Po vydání licence může Student Agency znovu přepravovat cestující mezi Budějcemi, Krumlovem a Pískem

Firma Student Agency bude moci znovu přepravovat cestující mezi Českým Krumlovem, Českými Budějovicemi a Pískem. Kraj přehodnotil své dřívější stanovisko, které přepravu osob mezi jihočeskými městy zakazovalo. Firma tak požádala pražský magistrát, který potřebnou licenci vydává, o její obnovení. To by mělo podle mluvčího Student Agency Aleše Ondrůje trvat několik týdnů.

Student Agency skončila licence před 12. prosincem. K tomuto datu chtěl dopravce požádat o novou, kraj ale uvedl, že si nepřeje, aby firma převážela cestující mezi městy Český Krumlov a České Budějovice a České Budějovice a Písek.

„Kraj nám řekl, že nám ve všední dny zakáže přepravovat cestující, kteří jedou z Krumlova nebo z Písku do Budějovic, protože tam má svoje objednané spoje. Rozhodl se omezit cestující v tom, aby mohli využívat našich spojů, a chce je přesměrovat do sebou objednávaných spojů,“ okomentoval situaci ještě před Vánoci mluvčí Student Agency Aleš Ondrůj.

Netrvalo ale dlouho a kraj své původní rozhodnutí změnil. Důvodem měl být nárůst cestujících v autobusech od letošního září. „Došlo ke špatnému rozhodnutí pracovníků JIKORDU. Když jsem to zjistil, okamžitě jsme to řešili a stanovisko jsme změnili. Student Agency jsme informovali, že souhlasíme s tím, aby tady lidi vozili,“ uvedl jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS).

Firma tak požádala o obnovení licence, kterou vydává Magistrát hlavního města Prahy. „Předpokládáme, že by mohla být vydána v horizontech týdnů. Bohužel jsou to úřední lhůty, kterými musí vše projít. Nemůžeme to nijak ovlivnit ani urychlit,“ vysvětlil Ondrůj.

Ohodnoť článek

Foto ŠJů, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

Štítky doprava, Student Agency, Jihočeský kraj, autobusy, licence, spor

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.