pondělí 26. září 2022 Andrea

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Po Budějovicích největším vozem ve městě? S DPMCB to zvládnete

PR článek

Aby se mohl každý dostat tam, kam potřebuje, zaměstnává Dopravní podnik města České Budějovice kolem dvou stovek řidičů. Nespoléhá proto jen na nábor ”déčkařů“, možnost stát se profesionálním řidičem nabízí i novým zájemcům s oprávněním skupiny B.

Výcvikem na řidičku MHD v roce 2021 prošla třeba Jana. Velká auta ji lákala díky tatínkovi kamioňákovi, ze zkušenosti ale věděla, že doma by příliš času netrávila. „Jako řidička MHD jsem doma každý den. Navíc mám svoji práci vážně ráda,“ říká Jana.

V kurzu strávila tři měsíce spolu s dobrou partou kolegů. S těmi se přátelí i nadále, nyní už ovšem jako zkušení řidiči. S Janou do DPMCB přišel i Petr, k práci řidiče se dostal z bankovnictví. „V předchozí práci jsem byl často ve stresu, doháněla mě i ve volném čase. Jako řidič můžu jít domů s pocitem, že jsem ten den udělal něco důležitého až pro tisíce cestujících, a na práci dál nemyslet,“ říká Petr.

Aspirovat na řidiče MHD v budějovickém dopravním podniku můžete i v případě, že zatím řídíte jen osobní auto. Uchazečům musí být aspoň 23 let, před nástupem do kurzu absolvují psychotesty. Pokud splní základní požadavky, stávají se na dobu kurzu zaměstnanci, mohou se mu tak věnovat naplno. „Během výuky si vštípí pravidla provozu. Než do něj společně vyjedeme, samozřejmě je seznámíme s vozy, vyzkouší si je. Na budoucí řidiče rozhodně netlačíme, chceme, aby si za volantem našli jistotu,“ ujišťuje Jiří Kostroun, instruktor autoškoly DPMCB.

Po složení zkoušek se noví řidiči ještě několik týdnů cvičí v provozu. Učí se trasy linek, zkušení kolegové jim předávají tipy na konkrétní situace. Po nasazení na linky si řidiči vydělají průměrně 39 000 Kč, mohou se navíc domluvit, zda jim vyhovují směny hlavně ve všedních dnech, nebo s nimi může rozpis počítat třeba na víkendy či noční směny, které jsou nadstandardně ohodnocené.

Hodnocení článku je 48 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky dopravní podnik, budějovice, autobus, řidič

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.