úterý 27. září 2022 Jonáš

Do Tábora jezdí nové vlaky. České dráhy v kraji investovaly více než miliardu

Regionální vlaky RegioPanter jezdí od tohoto týdne také do Tábora. Umožňuje to ukončení výluk Správy železnic na 4. železničním koridoru mezi Českými Budějovicemi, Veselím nad Lužnicí a Táborem. Nové vlaky mají nabídnout cestujícím větší komfort.

V tiskové zprávě o tom informovaly České dráhy. „RegioPantery nabízejí cestujícím moderní, světlý, přehledný a klimatizovaný interiér, palubní Wi-Fi síť se snazším přístupem k internetu, elektrické zásuvky 230 V 50 Hz a USB porty pro napájení cestovní elektroniky, na prostorném a bezbariérovém WC se nachází sklápěcí pult pro přebalování kojenců a jednotky disponují velkým prostorem pro uložení zavazadel, kočárků a jízdních kol,“ informoval mluvčí společnosti České dráhy Petr Šťáhlavský

Soupravy jsou bezbariérové. Podle Štáhlavského je moderní také audiovizuální systém s LCD monitory, které informují o jízdě a dalších zastávkách. Dveře se ovládají tlačítky a za jízdy jsou blokované proti otevření. 

RegioPantery nyní obsluhují linky České Budějovice – Strakonice, České Budějovice – Písek, České Budějovice – Veselí nad Lužnicí – Jindřichův Hradec, České Budějovice – Veselí nad Lužnicí – Tábor a částečně také České Budějovice – Horní Dvořiště / Lipno nad Vltavou. 

„Jihočeský kraj nyní disponuje nejmladšími vlaky v Česku. Desítka nových RegioPanterů byla uvedena do provozu v první polovině letošního roku. České dráhy tak do jihočeské dopravy investovaly více než jednu miliardu korun. Celkem už v kraji jezdí 14 vlaků RegioPanter. Další významné změny v železniční dopravě pak přinese prosincová změna jízdního řádu, kdy se podstatně zkrátí cestovní časy mezi Jihočeským krajem a Prahou,“ dodal mluvčí.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto České dráhy

Štítky české dráhy, doprava, vlaky, regiopanter, tábor, české budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.