čtvrtek 1. prosince 2022 Iva

Na Prachaticku došlo k vážné havárii osobního automobilu. Zraněnému pomohli svědci

U Vitějovic na Prachaticku došlo dnes krátce před půl devátou ráno k vážné havárii osobního vozidla, při níž se těžce zranil mladý muž. U události zasahovaly dvě pozemní posádky záchranářů z Prachatic a vzlétl také vrtulník, který zraněného dopravil do českobudějovické nemocnice.

Dvě pozemní posádky z Prachatic a vrtulník Letecké záchranné služby zasahovaly v sobotu před půl devátou ráno u vážné dopravní havárie, k níž došlo na komunikaci mezi obcemi Žernovice a Vitějovice na Prachaticku. „Řidič osobního vozidla značky Škoda Felicie z dosud neznámých příčin vyjel mimo vozovku, narazil do svahu a přetočil se na střechu,“ popsal policejní mluvčí Milan Bajcura s tím, že přesné příčiny havárie v tuto chvíli policie vyšetřuje.

„Při nehodě se těžce zranil mladý muž a zůstal v bezvědomí. Přivolaní záchranáři mu zajistili žilní vstup a dýchací cesty, poskytli náležitou farmakoterapii, imobilizovali jej krčním límcem a vakuovou matrací. V neposlední řadě jej napojili na umělou plicní ventilaci,“ informovala mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová.

Zraněný muž byl následně s podezřením na těžké poranění hlavy letecky transportován do čekobudějovické nemocnice. Záchranáři zároveň ocenili pohotovost svědků nehody, kteří zraněnému na místě poskytli první pomoc a celou událost ihned oznámili na tísňovou linku. „Touto cestou bychom rádi poděkovali svědkům nehody, kteří událost nahlásili na tísňovou linku a zraněnému muži do našeho příjezdu poskytli první pomoc,“ zmínila Fajtlová. Nikdo jiný se při události nezranil.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto ZZS JčK

Štítky nehoda, Prachaticko, záchranáři, vrtulník, zranění, automobil, Jihočeský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.