ŘSD začíná bourat stavby, které stojí v cestě severní spojce. K zemi půjdou rodinné domy, kancelářské budovy i skleník

Autoři | Foto ŘSD

Kvůli pokračujícím pracím na výstavbě severní spojky začnou již tento týden postupné demolice stavebních objektů, které ustoupí nové komunikaci. Jsou mezi nimi rodinné domy, kancelářské budovy i nádrž na naftu.

Demoliční práce nutné pro výstavbu severní spojky začnou tento týden. Týkat se budou stavebních objektů, mezi které patří například oplocení, skleník, nádrž PHM, zpevněné plochy, haly, rodinné a kancelářské budovy.

„V následujících týdnech budou demolice probíhat v prostoru křížení ulic Nemanická a A. Trägera, kde dojde ke zbourání několika budov. Dále pak v ulici Nemanická a také v areálu obchodního řetězce JIP,“ sdělil mluvčí ŘSD Adam Koloušek s tím, že výrazné omezení provozu v souvislosti s prováděním těchto prací ŘSD neočekává.

Slavnostní zahájení stavby severní spojky se uskutečnilo 28. listopadu. Na budoucí trase I/20 jsou už nyní viditelné první rozsáhlejší práce, například skrývky prováděné v prostoru u okružní křižovatky u Globusu.

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky ŘSD, severní spojka, demolice, rodinné domy, doprava

Komentáře

Josef Salava

Je tom sic škoda těch domů.ale na druhé straně když jedu po dalnici a rad do Globus tak tom bude rychleší a bespečněší spojka.

Úterý, 28. ledna 2025, 11:30Odpovědět

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.