Dnes ráno zasahovaly dvě posádky jihočeské záchranné služby u vážné dopravní nehody kamionu u Kunžaku na Jindřichohradecku. Událost si vyžádala zranění řidiče.
„K nehodě nákladního auta v Kunžaku vyjížděly dnes ráno dvě pozemní posádky jihočeské záchranné služby, z Kunžaku a Jindřichova Hradce. Na místě poskytli záchranáři přednemocniční nedokladnou péči staršímu řidiči, který zůstal zaklíněný v kabině. Poté, co se ho hasičům podařilo vyprostit, ho uložili do vakuové matrace a s podezřením na těžké zranění v oblasti hrudníku převezli na urgentní příjem nemocnice v Jindřichově Hradci,“ uvedla mluvčí krajské záchranné služby Kristina Vrkočová.
1/2 Mezi Kunžakem a Mosty zasahovala ráno profi jednotka Jindřichův Hradec společně se @zzsjck a @PolicieCZ u převráceného kamionu, převážejícího zeleninu. Jednotka na místě zachytila vytékající olej a provedla protipožární opatření. Řidič kamionu skončil v péči zdravotníků. pic.twitter.com/VuC4vOqT0K
— HZS Jihočeského kraje (@HZS_jihocesky) April 26, 2025
Podle policie k nehodě došlo kolem půl osmé ráno na silnici číslo 151. „V půl osmé ráno došlo na silnici číslo 151 u Kunžaku na Jindřichohradecku k dopravní nehodě kamionu. Řidič sjel ze zatím nezjištěných příčin do příkopu. Se zraněním byl převezen k dalšímu ošetření do nemocnice,“ sdělila mluvčí policie Lenka Krausová.
Nehoda výrazně zkomplikovala dopravu v okolí. Kvůli nutnosti přeložit převážené zboží a následnému vyproštění havarovaného kamionu se na místě tvořily dopravní komplikace.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám