pondělí 25. května 2020 Viola

Druhý ročník soutěže Do práce na kole v Budějovicích

Kde jinde než v Českých Budějovicích máte ideální podmínky pro městskou cyklistiku. Rovinatý terén, blízké vzdálenosti, příjemné cestování na čerstvém vzduchu a navíc mnohdy rychlejší než jízda autem v dopravní špičce. Jízda na kole je tu logicky čím dál tím více populární.

V měsíci květnu však může být ještě příjemnější. Kdy jindy budete za svou pravidelnou dojížďku do zaměstnání na kole obdarováni? Ano, je to tak. Stačí se zaregistrovat do konce dubna na webu www.dopracenakole.net a poté už jen pravidelně jezdit a své dojížďky zapisovat do tabulky.

Místní organizátoři soutěže z občanského sdružení Cyklo Budějovice dodávají: „Letos se nám podařilo získat prostředky na hodnotné ceny a poukázky od 27 partnerů v hodnotě převyšující 120 tisíc korun. Všem sponzorům mockrát děkujeme. Všechny tyto krásné ceny 4. června předáme všem aktivním soutěžícím jezdícím pravidelně v květnu na kole do zaměstnání na závěrečném večírku, na který jsou všichni zváni do Café Klubu Slavie.“

Loňský první ročník soutěžilo 274 zájemců, kteří dohromady za měsíc po městě najezdili 47,5 tisíce kilometrů. Organizátoři doufají, že letos se počet zdvojnásobí. „V tuto chvíli máme 350 registrací, ale ještě pár dní zbývá a lidé to většinou nechávají na poslední chvíli. Věříme, že se v tomto posledním týdnu číslo ještě navýší. Přece jenom je o co soutěžit! A navíc, čím víc nás bude, tím víc nás bude těšit, že naše snaha a úsilí na magistrátu, zlepšit infrastrukturu a bezpečnost jízdy na kole, má smysl a budeme v ní i nadále pokračovat!“ dodává Petr Klika.

Pokud tedy ještě nejste registrováni a měli byste zájem hrát o ceny a podpořit snahy sdružení Cyklo Budějovice, přihlaste se letos do soutěže. Stačí vytvořit dvou až pětičlenný tým u vašeho zaměstnavatele, požádat ho o zaplacení symbolického startovacího příspěvku nebo si jej zaplatit sám (250 Kč na osobu) a pravidelně šlapat. „Soutěží se v několika kategoriích. Tou hlavní je samozřejmě četnost, další kategorií je výkonnost pro sběrače kilometrů, kreativita pro všechny, kteří chtějí na kole vypadat skvěle a navíc hodnotíme i nejlepšího cyklozaměstnavatele s nejlepšími podmínkami pro dojíždění. Ceny máme připravené pro týmy i jednotlivce, muže i ženy. V ceně startovného máte krásné tričko z bio bavlny, kafe na triko zdarma a vstup na závěrečný večírek do Slavie, kde dojde k předání cen. Letos to bude ve vší parádě.“

Více informací o soutěži i cyklistice v našem městě najdete na webu www.cyklobudejovice.cz nebo Facebooku sdružení.

PR text

Štítky Cyklo Budějovice, kolo, Do práce na kole, květen, cyklistika, práce, cestování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.