sobota 23. října 2021 Teodor

Neohleduplný řidič zranil matku a jejího ročního syna

Nehoda dvou osobních vozidel, ke které došlo v pondělí po sedmé hodině večer na křižovatce českobudějovických ulic Dobrovodská a Vodní, si vyžádala dvě lehká zranění. Na neohleduplnost šestapadesátiletého řidiče Volkswagenu Passat bohužel doplatil kromě ženy jedoucí ve druhém autě i její roční syn.

„Z dosavadního  vyšetřování vyplývá, že v uvedené době se řidič, který jel směrem od Družstevní ulice, pravděpodobně plně nevěnoval řízení svého vozu, a proto zřejmě přehlédl značku ´Dej přednost v jízdě´, vjel do křižovatky, zkřížil jízdní dráhu druhému autu a došlo ke střetu,“ vysvětlila policejní mluvčí Regina Tupá.

Volkswagen viníka byl následně nárazem odhozen přes křižovatku až na chodník, kde narazil do zábradlí Dobrovodské stoky. Tudy naštěstí v tu dobu nikdo neprocházel.

„Při této dopravní nehodě utrpěli dva spolujezdci – žena a její roční syn – z vozidla Škoda Octavia lehká zranění, se kterými byli převezeni do českobudějovické nemocnice k dalšímu ošetření. Alkohol byl u obou řidičů osobních vozidel provedenou dechovou zkouškou vyloučen,“ doplnila Regina Tupá. Celková hmotná škoda činí nejméně 260 tisíc korun.

V souvislosti s uvedenou dopravní nehodou policisté žádají případné svědky, kteří by mohli podat bližší informace k okolnostem a příčině události, aby tak učinili na lince 158. „Za poskytnuté informace předem děkujeme,“ řekla mluvčí.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.