neděle 17. listopadu 2019 Mahulena

Rakouský trolejbus bude do neděle brázdit budějcké silnice

V rámci spolupráce Dopravního podniku města České Budějovice s rakouským dopravním podnikem Salzburger Lokalbahnen došlo k vypůjčení jednoho trolejbusu značky Solaris Trollino MetroStyle do budějckých ulic. Ten bude městem jezdit až do neděle a lidé se v něm svezou zadarmo.

„Smyslem akce je ukázat cestujícím možnosti moderního designu a technologií, díky kterým může být veřejná doprava atraktivní a pohodlná. Jde tak o příspěvek k propagaci MHD jako kvalitní služby. V tom pro nás může být salcburský přístup inspirující,“ říká místopředseda představenstva Dopravního podniku Slavoj Dolejš.

Trolejbus je vybaven diesel-elektrickým pomocným agregátem a není tak závislý pouze na elektrické síti. V Salzburgu jich v tuto chvíli jezdí deset a dalších 26 bude dodáno do roku 2017. Plně klimatizovaný autobus je moderní a prostorný. Hlavní rozdíl pociťují řidiči, pro které je nový stroj samozřejmě lépe ovladatelný a pohodlnější.

Největším krokem kupředu pro cestující je vyhrazený velký prostor v zadní části trolejbusu, který slouží pro přepravu kol nebo kočárků. V Rakousku je jízda na kole běžný způsob přepravy a v případě potřeby tak lze do trolejbusu jednoduše s bicyklem nastoupit. Designově je trolejbus spojením autobusu a soupravy metra. Z toho také plyne název MetroStyle.

Chcete-li tedy vyzkoušet jeden z nejmodernějších trolejbusů současnosti, nebo se jen zadarmo dostat do školy či práce, máte možnost až do neděle. Poté bude trolejbus přepraven zpátky do Salzburgu. Jízdní řád trolejbusu můžete najít na webu Dopravního podniku.

Autoři

Štítky Solaris Trollino MetroStyle, rakouský trolejbus, Dopravní podnik města České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.