Počasí dnes19 °C, zítra19 °C
Sobota 30. září 2023  |  Svátek má Jeroným
Bez reklam

Jihočeském kraji opět klesly ceny benzinu i nafty

V Jihočeském kraji v minulém týdnu klesly ceny benzinu o 26 haléřů, nafta zlevnila o 28 haléřů. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS.

Nejprodávanější benzin Natural 95 v kraji stojí v průměru 33,85 Kč za litr, prodává se tedy o 26 haléřů levněji než před týdnem. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu klesla o 13 haléřů na 34,27 Kč za litr.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Tábor, průměrná cena tam je 33,25 koruny za litr. To je o 42 haléřů méně než před týdnem. Naopak nejvíce za nejprodávanější benzin zaplatí řidiči v okrese Český Krumlov, litr tam stojí průměrně 34,23 koruny (o 20 haléřů méně než před týdnem).

Průměrná cena nafty se v kraji také snížila, řidiči ji nakoupí v průměru za 33,25 koruny za jeden litr. To je o 28 haléřů méně než před týdnem. Republikový průměr se snížil o 14 haléřů na 33,66 Kč za jeden litr.

Nafta je v Jihočeském kraji nejlevnější v okrese Tábor, v průměru za ní pumpaři inkasují 32,64 koruny za litr (o 48 haléřů méně než před týdnem). Nejvyšší cenu za naftu mají benzinové pumpy v okrese Český Krumlov, za jeden litr se tam platí 33,67 koruny (tedy o osm haléřů méně než před týdnem).

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

Autor: Tomáš Králíček Mediafax

Štítky benzín, Jihočeský kraj, motorová nafta, Česko, Tábor, čerpací stanice, Český Krumlov, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jihočeském kraji opět klesly ceny benzinu i nafty  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.