Počasí dnes27 °C, zítra30 °C
Sobota 20. července 2024  |  Svátek má Ilja
Bez reklam

Klíšťovou encefalitidou onemocnělo v jižních Čechách 114 lidí, o sedmdesát více než vloni

Celkem 114 případů potvrzeného onemocnění klíšťovou encefalitidou už letos zaznamenali jihočeští hygienici. V uplynulém týdnu přibylo do statistik sedm nově nahlášených a potvrzených případů, řekl v pátek František Kotrba z českobudějovické krajské hygienické stanice.

 

Pokud jde o situaci v jednotlivých okresech, 24 případů evidují na Českobudějovicku, 21 na Strakonicku, 18 na Prachaticku, po 15 na Jindřichohradecku a Písecku, 12 na Táborsku a devět na Českokrumlovsku. "Vloni registrovali hygienici v tomto období 44 onemocnění, počet onemocnění klíšťovou encefalitidou v regionu je momentálně o sedmdesát případů vyšší než vloni," řekl Kotrba.

K pátku evidují hygienici i 142 potvrzených případů onemocnění lymskou boreliózou. "V týdnu přibylo do statistik šest nově nahlášených a potvrzených případů. Největší počet onemocnění mají hygienici hlášeno tradičně z Jindřichohradecka (61), dále z Českokrumlovska (26), Českobudějovicka (25) a Táborska (21). Pět případů evidují na Strakonicku, tři na Prachaticku a jeden na Písecku. Vloni v tomto období registrovali 96 případů," dodal Kotrba.

Autor: Dobrin Stojcev, Mediafax

Štítky klíšťová encefalitida, nemoc, František Kotrba, Jihočeský kraj, Krajská hygienická stanice, okres České Budějovice, okres Jindřichův Hradec, okres Tábor, okres Písek, okres Český Krumlov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Klíšťovou encefalitidou onemocnělo v jižních Čechách 114 lidí, o sedmdesát více než vloni  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.