sobota 21. května 2022 Monika

Klíšťovou encefalitidou onemocnělo v jižních Čechách 114 lidí, o sedmdesát více než vloni

Celkem 114 případů potvrzeného onemocnění klíšťovou encefalitidou už letos zaznamenali jihočeští hygienici. V uplynulém týdnu přibylo do statistik sedm nově nahlášených a potvrzených případů, řekl v pátek František Kotrba z českobudějovické krajské hygienické stanice.

 

Pokud jde o situaci v jednotlivých okresech, 24 případů evidují na Českobudějovicku, 21 na Strakonicku, 18 na Prachaticku, po 15 na Jindřichohradecku a Písecku, 12 na Táborsku a devět na Českokrumlovsku. "Vloni registrovali hygienici v tomto období 44 onemocnění, počet onemocnění klíšťovou encefalitidou v regionu je momentálně o sedmdesát případů vyšší než vloni," řekl Kotrba.

K pátku evidují hygienici i 142 potvrzených případů onemocnění lymskou boreliózou. "V týdnu přibylo do statistik šest nově nahlášených a potvrzených případů. Největší počet onemocnění mají hygienici hlášeno tradičně z Jindřichohradecka (61), dále z Českokrumlovska (26), Českobudějovicka (25) a Táborska (21). Pět případů evidují na Strakonicku, tři na Prachaticku a jeden na Písecku. Vloni v tomto období registrovali 96 případů," dodal Kotrba.

Autor: Dobrin Stojcev, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.