sobota 4. července 2020 Prokop

Bill Evans a Michael „Patches“ Stewart zakončí středoevropské turné v Českých Budějovicích

Držitel Grammy a pravá ruka Milese Davise, americký saxofonista Bill Evans vystoupí 24. listopadu v Jazz and Blues Club Highway 61 v Budějovicích

Pouze ve dvou českých městech mají diváci možnost zhlédnout tuto mimořádnou hudební sestavu - Bill Evans, M. Patches Stewart v doprovodu slovenského AMC Tria.

Koncertovat budou především na Slovensku a také v polských Gliwicích, kde spolu i 23. listopadu natočí studiové album. A na úplný závěr společného setkání zahrají právě v Českých Budějovicích. Koncert v nekuřáckém prostředí proběhne v klubové scéně Highway 61 pro maximálně 140 diváků, v rámci celoročního projektu Jihočeský jazzový festival, který s podporou skupiny ČEZ přiváží do jižních Čech světová jazzová jména.

Bill Evans - americký saxofonista a světová extratřída, pravá ruka Milese Davise, se kterým natočil tři alba. Spoluhráč Herbieho Hancocka, Warena Hayese, Willie Nelsona a mnoha dalších star dosud vydal 19 vlastních alb a na nespočtu dalších vystoupil jako sideman. 

Michael „Patches“ Stewart - trumpetista, rodák z New Orleans, s precizní technikou a nezaměnitelným feelingem se stal profesionálem již v šestnácti a ostruhy získal u Milese Davise. Poté jeho umění využívali třeba Quincy Jones, David Sanborn, George Duke, Whitney Houston, Al Jarreau a Marcus Miller. Hraje v Čechách poměrně často, vloni absolvoval řadu koncertů nejen s AMC Trio, ale též s kvintetem Nikolaje Nikitina.

AMC Trio patří mezi nejkvalitnější jazzová uskupení v Čechách a na Slovensku a po Evropě doprovází často velká jazzová jména.

Vstupenky je možné koupit v klubu Highway 61 a v síti cbsystem.cz.

Tisková zpráva

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.