středa 26. února 2020 Dorota

Mladá a prudce vzhůru stoupající kapela zpátky v budějckém klubu K2

Mladá, původně electroswingová kapela z Prahy, vznikla na začátku letních prázdnin roku 2012. V Českých Budějovicích se poprvé představila těsně po svém vzniku a od té doby to s ní jde ne z kopce, ale do kopce! V klubu K2 již byla před rokem na prvním studentském mejdanu s názvem 1st Student's Big Electroswing party. Na kapelu se přišlo podívat přes 500 studentů. Kapela vydala druhé CD s názvem Glamtronic. Od původního čistě electroswingového alba se posunula hudebně dál. Znovu vystoupí v K2 v pátek.

Co je to glamtronic?

Jak říká zpěvačka Sofie, studentka konzervatoře. „Chtěli jsme se posunout hudebně dál, a tak jsme si vymysleli vlastní hudební styl glamtronic.“

O tom je tedy nová deska. Chytlavá, taneční, energická. Na electroswing se také nezapomnělo a některé skladby z alba jsou swingové. 

O koncertu

I když je nová deska Mydy Rabycad v novém stylu, večer bude laděný do electroswingu, to znamená, že se tematickým oblečkům z 20. let se meze nekladou. Jako hřeb večera pak vystoupí avizovaná kapela. Hrát budou samozřejmě hity z nové desky, ale dostane se i na osvědčené electroswingové pecky. Po koncertě bude následovat swingová afterparty. 

Zajímavosti

Naplnili dokonce pražskou Lucernu, a koncert to byl nemálo zajímavý. Už jenom proto, že zpěvačka Sofie měla koncert jako absolventský, v hledišti byli totiž její profesoři z konzervatoře. A splnila ho na jedničku.  Kapela je plná muzikantů, někteří mají i další hudební sólo projekty.

Mydy Rabycad jezdí hrát po celé Evropě, jak na obrovské festivaly, tak klubové koncerty.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.