neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Mario de Rose, Pavel Šporcl, Attila Egerházi. Tři umělci v jeden večer v DK Metropol

První baletní premiérou letošní sezony bude představení Pas de trois složené ze dvou choreografií Attily Egerháziho, a to Sounds and Picture a Ztracené a znovu nalezené.

V baletní terminologii znamená „pas de trois“ chvíle, kdy tři tanečníci tančí na scéně společně. V případě této inscenace se potkávají tři umělci, kteří spolu protančí tímto večerem.

První umělec podílející se na představení je choreograf Attila Egerházi. Jeho nové dvě choreografie mohou být pokládané za světovou premiéru.

Hudbu pro první část večera Sounds and Picture vytvořil skladatel a dirigent Mario De Rose, ta bude ozvláštněna i o prvky elektronické hudby. Choreografii živě doprovodí i orchestr Jihočeského divadla pod vedením dirigenta Jana Bubáka.

Druhou část večera hudebně ztvární houslový virtuos Pavel Šporcl. Ztracené a znovu nalezené doprovodí svým živým vystoupením. „Když jsem byl Atillou osloven o spolupráci na baletním představení, byl jsem překvapený, ale i nadšený. Nikdy jsem nic podobného nedělal a byla to pro mne výzva. Práce na baletu byla velice plodná a euforická. To, co diváci uvidí a uslyší, je práce několika měsíců zkoušení, přemýšlení a hledání, ale i přesto je každý večer jiný. Má hudba nemá přesně dané mantinely,“ řekl Pavel Šporcl.

Vystoupení bude mít premiéru v pátek 27. listopadu od 19 hodin v DK Metropol. Reprízy proběhnou 30. listopadu a 19. prosince. 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.