čtvrtek 4. června 2020 Dalibor

Budějcům zase po roce přiletěl popřát anděl

Jako už tradičně v předvečer svátku svatého Mikuláše se na budějckém náměstí nahromadilo velké množství lidí, mezi které brzy vtrhli čerti, andělé a Mikulášové. Většina zde ale byla hlavně z jednoho důvodu, být svědkem už šestnáctého příletu anděla.

Čekání na přílet anděla si lidé zkracovali různě. Někteří obdivovali betlém a stromeček, jiní vzali útokem stánky s punčem. „Je mi jedno, kde mají nejlepší punč. Zajímá mě, kde dávají do grogu nejvíc rumu,“ svěřil se jeden z čertů.

Středobodem sobotního večera však byly děti. Právě těch na náměstí dorazilo opravdu hodně a ozýval se jak smích, tak místy i pláč. „Ty co brečí, do pekla nebereme, je vidět, že je jim líto, že zlobily a příští rok určitě budou hodnější. Ale děti, které se nás vůbec nebojí, jsou nám podezřelé,“ odtajnil pravidla výběru čert.

Ani dospělí si ale nemohli být před čerty jistí. „Toho vezměte, ten zlobil,“ práskla před čerty přihlížející žena na svého druha. Čert se ihned jal role vykonavače spravedlnosti a namířil si to k hříšníkovi se slovy: „To je fakt, ženskejch je peklo plný. Vezmeme taky nějakýho chlapa!“

 

Přáli jste si video, jak anděl letěl. Tak jsem ho natočila. :-)

Zveřejnil(a) Budějcká Drbna dne 5. prosinec 2015

 

Do pytle se ale zmiňovaný muž nedostal. Zachránil ho přílet anděla, k němuž celé náměstí upřelo zrak. „Už letí,“ ozývalo se ze všech stran. „Mami proč je tam nataženej ten drát,“ ptal se asi čtyřletý chlapeček. Odpověď byla jasná: „Kdyby ho bolely křídla, aby se mohl jenom svézt dolů.“

Poté se anděl vynořil zpoza radnice a popřál Budějcům k 750. výročí všechno dobré. „Které město to má, aby mu z nebe přáli,“ vydechla jedna z přihlížejících. Poté se anděl vydal na procházku okolo náměstí, rozloučil se a odletěl. „Tak zase za rok, anděli,“ volala za ním jedna z holčiček.

Děkujeme Heaven Gym za umožnění přístupu na střechu za účelem pořízení krásných fotek.

Autoři | Foto Jan Luxík, Dominik Svoboda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.