neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Nová výstava v Jihočeské vědecké knihovně se vrací ke Sportovním hrám seniorů Jihočeského kraje

Návštěvníci Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích si mohou od úterý 5. ledna prohlížet novou výstavu, která dostala název Kdo si hraje, nezlobí. Autoři z řad studentů Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České v Českém Krumlově na ní prezentují své fotografie z loňských Sportovních her seniorů Jihočeského kraje.

Jak uvedla učitelka oboru Užitá fotografie a média, studentům druhého ročníku se do focení této akce ze začátku příliš nechtělo. Předpokládali, že událost nebude příliš zábavná. Nakonec ale názor změnili a focení si užili.

„Už v první disciplíně sportovních her, kterou byl nordic walking, podali senioři skvělé výkony. Obdivuhodný byl výkon dvaadevadesátileté stařenky, která celou trať také úspěšně a s velkým nasazením absolvovala.  A během dne se postupně názory studentů na sportovní výkony seniorů začaly měnit,“ řekla Bohuslava Maříková a dodala: „Když je někomu sedmnáct let, má většinou představu, že sedmdesátiletý člověk je stařík, který sotva chodí. Někdy to tak i je, ale to nebyl případ lidí, kteří závodili na Sokolském ostrově. Studenti s úctou sledovali a dokumentovali jejich výkony a já mám radost, že se podařilo nejen to, že vytvořili dobré fotografie, které v Jihočeské vědecké knihovně v Českých Budějovicích vystavují, ale že získali i respekt k výkonům, nasazení a nadšení seniorů.“

Výstava bude v knihovně nainstalována do 28. ledna.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.