pátek 29. května 2020 Maxim

Salesiánský ples s nejdelší tradicí v České republice je ten českobudějovický

V letošním školním roce si Salesiánské středisko mládeže připomíná 25 let od začátku svého působení v Českých Budějovicích. Po celou dobu se salesiáni věnují výchově a vzdělávání dětí a mládeže, sociální práci s rodinami a v neposlední řadě i činnosti v charitativní a duchovní oblasti. V rámci tohoto výročí se v sobotu 6. února od 19:30 v KD Vltava v Českých Budějovicích uskuteční jubilejní 25. Salesiánský ples. Ten je s pětadvacetiletou tradicí právem považován za vůbec nejdéle trvající salesiánský ples v celé České republice.

Za dobu své existence si Salesiánský ples ve svém regionu vybudoval pevné místo a patří mezi každoroční plesovou tradici. Jeho originální a vždy překvapující program se vymyká „klasickým“ kulturním akcím, což je jedním z důvodů jeho popularity. Je místem nejen hudby, tance a zábavy, ale především místem setkání a seznámení. Proto není podmínkou být dobrým tanečníkem, ale často postačí chuť setkat se s přáteli nebo poznat nové lidi.

Záštitu nad touto kulturní akcí v jubilejním roce převzali Jiří Šesták, senátor pro Budějovicko a Třeboňsko, a Jaromír Talíř, náměstek primátora Českých Budějovic pro kulturu.

Senátor Jiří Šesták vnímá důležitost v integrálním rozvoji dítěte, tak jak to od svého počátku deklaruje Salesiánská přítomnost v Českých Budějovicích. „Už více než čtvrt století se salesiáni starají o duchovní správu levého břehu našeho města a za tu dobu se jim podařilo vytvořit hustou síť pracovitých dobrovolníků, kteří se věnují osobnostnímu rozvoji dětí a mládeže, to vše v duchu salesiánského díla založeného na rozumu, laskavosti a víře,“ podtrhuje základy salesiánské práce senátor Šesták a dodává: „Chtěl bych všem zaměstnancům a spolupracovníkům střediska za jejich službu upřímně poděkovat a popřát jim, aby byli i nadále moudrými průvodci mladých lidí na cestě za poznáním.“

Po celých 25 let sleduje práci salesiánů i náměstek primátora Jaromír Talíř. „Působení salesiánů sleduji od doby, kdy jim byla svěřena farnost ve Čtyřech Dvorech a k tomu patří i zájem o plesy, které tradičně pořádají. V devadesátých letech jsme se s manželkou těchto plesů často účastnili. Proto jsem byl velice poctěn oslovením, abych převzal nad letošním 25. plesem záštitu,“ říká náměstek Talíř a do dalších let přidává přání: „Z celého srdce salesiánům přeji, aby se jim i nadále dařilo k plesům přitáhnout především mládež a tomu zaměřili i plesový program.“

Organizátoři si toto přání náměstka Talíře vzali k srdci a slibují jedinečný a originální program pro všechny generace, zvláště pak pro mládež. Už samotné předtančení se ponese v podtitulu letošního ročníku „Nespoutaná tradice“. V rychlém a moderním stylu odstartuje jubilejní ročník taneční studio Danceline České Budějovice a breakdancová skupina ze Salesiánského střediska mládeže. Různé žánry k tanci a poslechu zahraje skupina Globus z Hluboké nad Vltavou. Jednou z letošních novinek bude i disco party v podání DJ Jiřího Ježka, moderátora rádia Kiss Jižní Čechy. Chybět nebude ani bohatá tombola a tradičně netradiční půlnoční překvapení skupiny Apalucha. Na základě pozitivního ohlasu se organizátoři i v letošním roce rozhodli věnovat výtěžek z tomboly na jeden ze tří plánovaných projektů pro sociálně znevýhodněné děti a mladé lidi, který během večera zvolí sami návštěvníci.

A ze kterých projektů budou moci návštěvníci plesu vybírat?
  • technické vybavení víceúčelové místnosti (židle, stůl, dataprojektor…)
  • výměna střešní krytiny táborové základny Tampír v Novohradských horách
  • párty stan pro velké společenské akce a setkávání

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na recepci střediska ve Čtyřech Dvorech (Emy Destinové 1) každý pracovní den (Pá - pouze dopoledne) a každou neděli od 11:00 do 11:30. Cena vstupenky je 250 korun, studenti 130 korun. Věcné dary do tomboly pořadatelé přijímají na stejné adrese, a to až do 4. února.

Tisková zpráva

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.