středa 27. května 2020 Valdemar

V sobotu na Hlubokou! Uskuteční se zde Velikonoce s Flopem aneb Den s 211 a Hitrádiem Faktor

Chcete se dozvědět něco více o velikonočních tradicích? Tak to byste neměli v sobotu chybět v ZOO na Hluboké, kde proběhne akce s názvem Velikonoce v ZOO s Flopem aneb Den s 211 a Hitrádiem Faktor. Jak děti, tak dospělí se naučí plést pomlázku, malovat vajíčka nebo zdobit perníčky. Samozřejmostí budou i další tvořivé dílny.

Velikonoční tradice představí ve svých vystoupeních Blaťácký soubor ze Ševětína, který se snaží co nejvíce držet jihočeských folklórních tradic. Zůstává proto u klasických krojů a repertoáru. Ve dvou vstupech představí pásmo velikonočních zvyků a tradic. Součástí bude i Velikonoční jarmark.

Akcí budou provázet moderátoři Hitrádia Faktor - Matyáš Palkovič a Milan Džuba. O zahájení se zase postará hudební formace Hrajeto. Tři výteční harmonikáři dokážou zahrát téměř jakoukoliv píseň, kterou si budete přát. 

Hlavní hvězdou dne bude kapela Jelen a Kateřina Marie Tichá, ty není třeba představovat. Po roce se opět vrací do ZOO se svými novými i staršími hity. Hodinový koncert začíná v 16 hodin. 

Vystoupí i Tomáš Savka a Gábina Urbánková, sólisté Hudby Hradní stráže Praha. Ve svém vystoupení ve 13:45 představí průřez různými hudebními žánry. Navíc oba dva pojedou i speciálně vypraveným parním vlakem s historickými vozy pojmenovaným Tomáš a Gábina, který bude z Českých Budějovic vyjíždět v 10:50. Po jeho cestě tak i zazpívají.

Vlak zastaví na Hluboké, ale bude pokračovat přes Zliv až do Dívčic a zpět do Budějc. Na akci se parním vlakem můžete z Českých Budějovic dostat hned dvakrát. Druhý spoj totiž vyrazí z ČB ve 14:10 a končit bude na Hluboké ve 14:26 tak, abyste stihli koncert kapely Jelen. Zpět pojede vlak v 18 hodin. Jízdenka tam a zpátky pro dospělého stojí 80 korun, děti od 6 do 15 let pojedou za 40 korun a děti do 6 let úplně zdarma. Navíc v tento den mimořádně zastaví v Hluboké nad Vltavou i vybrané rychlíky. 

Celé odpoledne budou také probíhat ukázky zvířat a komentovaná krmení. Ke vstupence každý obdrží soutěžní lístek a může absolvovat několik stanovišť na Velikonoční stezce. Na každého pak čeká na konci sladká odměna. 

Více informací na:

www.zpmvcr.cz - pobočka České Budějovice,
www.hitradiofaktor.cz,
www.zoohluboka.cz,
www.cd.cz
a na facebookových profilech organizátorů

Tisková zpráva

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.