čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

Významná výročí oslaví dopravní podnik Dnem otevřených dveří

Pestrá nabídka pro dospělé i děti v autobusovém a trolejbusovém depu, výstavy historických vozů a okružní jízdy veterány - autobusem Škoda 706 RTO MEX a trolejbusem Škoda 9 Tr HT. To vše nabídne Den otevřených dveří Dopravního podniku města České Budějovice v sobotu 21. května od 10 do 16 hodin, který se bude konat na dvou místech v autobusovém depu v Novohradské ulici a trolejbusovém depu v Nemanicích. Vstup na akci je zdarma.

Obě místa budou propojena kyvadlovou autobusovou dopravou. „Rádi bychom obyvatelům krajského města ukázali naše zázemí, co všechno je potřeba k tomu, aby autobusy a trolejbusy vyjely na své linky, ale také chceme návštěvníkům nabídnout zábavu a poučení,“ uvedl ředitel dopravního podniku Slavoj Dolejš.

Lidé si budou moci prohlédnout autobusy a trolejbusy včetně jejich zázemí. Pro děti budou připraveny nafukovací atrakce, malování na obličej, skákání na trampolínách, jízdy na šlapacích autech, Segwayích a elektrokoloběžkách, dále dětské koutky s exhibicemi Policie České republiky, hasičů a městské policie. Návštěvníci mohou dále vidět ukázky vozů Rallye Český Krumlov, první pomoci, umění psovodů, sokolníků a mnoho dalšího. Programem budou přítomné provázet moderátoři rádia Kiss Jižní Čechy.

Kyvadlové autobusy mezi oběma vozovnami vyjedou poprvé v obou směrech v 10:10, dále budou vyjíždět vždy v půl a celou hodinu, poslední spoje vyjedou v 15:30. Na okružní jízdu vyrazí vozy poprvé od autobusové a trolejbusové vozovny ve stejný čas v 10:45. Dále pak pojedou po hodině, poslední odjezdy jsou v 15:45.

Další informace najdou zájemci na www.dpmcb.cz.

Tisková zpráva

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.