neděle 15. prosince 2019 Radana

Léto ve městě představí v Českých Budějovicích 257 kulturních akcí

Výstavy, koncerty, divadelní představení nebo promítání filmů nabídne kulturní přehlídka s názvem Léto ve městě, která se uskuteční v Českých Budějovicích. Koná se od poloviny června do konce září a zahrnuje 257 akcí. Součástí přehlídky je například tradiční událost Múzy na vodě, při které letos vystoupí zpěvák Dan Bárta.

„Řekl bych, že nabídka bude velice pestrá. Připomněl bych tradiční záležitosti, které se odehrávají každý rok, jako třeba Kinematograf bratří Čadíků, festival Emy Destinnové nebo jazzový festival,“ uvedl náměstek českobudějovického primátora Jaromír Talíř.

Z hlediska zájmu diváků bývá pravidelně velký zájem o hudební koncerty během týdenního festivalu Múzy na vodě. Lidé sledují interprety, kteří ve večerních hodinách vystupují na pódiu umístěném na slepém rameni řeky Malše. Letos se Múzy na vodě uskuteční od 1. do 6. července, 3. července přivítají zpěváka Dana Bártu. „Oslovili jsme ho už minulý rok a je to pro nás stěžejní interpret Múz na vodě,“ řekla vedoucí Odboru kultury a cestovního ruchu českobudějovického magistrátu Iva Sedláková.

Radnice do Léta ve městě investuje přes čtyři miliony korun. Loni Léto ve městě nabídlo 210 kulturních akcí. Veřejnost najde podrobnější informace k programu na webu města.

Foto Jan Homolka | Zdroj ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.