sobota 15. srpna 2020 Hana

Do ZŠ Emy Destinové se bude stěhovat pobočka knihovny. Výpůjčkou co nejvíce literatury knihovníkům ulevíte

S novým školním rokem se opět k životu probudí ZŠ Emy Destinové. Nejen děti a kantoři ale naleznou v upravených prostorách zázemí. Umístěna sem bude například i pobočka Jihočeské vědecké knihovny, která takřka 40 let sídlila ve Čtyřech Dvorech. Stěhování se uskuteční o prázdninách.

Jihočeské vědecké knihovny, která takřka 40 let sídlila ve Čtyřech Dvorech. Stěhování se uskuteční o prázdninách.

Čtenářům to přinese několik výhod, ale i jednu nevýhodu. Tou je, že si na pobočce během srpna nic nevypůjčí. Stěhování veškerého vybavení a hlavně více než 23 tisíc knih bude náročné a zabere celý měsíc.

Budeme samozřejmě rádi, pokud nám veřejnost pomůže. Tím, že si čtenáři půjčí co nejvíce knih, nebude nutné tolik knih stěhovat“, upozorňuje ředitel knihovny Ivo Kareš s tím, že knihy mohou čtenáři vracet v průběhu září.

Celkově si jeden čtenář může půjčit až 40 knih. Pokud přemýšlíte, co budete v létě dělat, právě četba může být možnou cestou. A když jsme nakousli výhody, tak těmi jsou větší prostory a bezbariérový přístup.

Pobočka Jihočeské vědecké knihovny je poměrně vytížená. Její služby ročně využívá zhruba 22 tisíc návštěvníků a je uskutečněno až 50 tisíc výpůjček.

Autoři | Foto Jan Luxík

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.