pátek 5. března 2021 Kazimír

Můry nad vodou nelétaly, ale múz bylo díky Danu Bártovi plno

V Českých Budějovicích právě probíhá vícežánrový kulturní festival na slepém rameni řeky Malše. Hraní přímo na podiu, které plave na vodě, si vyzkoušeli a ještě vyzkoušejí přední čeští hudebníci.

Lahodný dort v podobě festivalu Múzy na vodě si každý den ukrajují obyvatelé nejen Českých Budějovic, ale i okolí. Již od prvního prázdninového dne bylo možné ochutnat kousek z pekárny orchestru opery Jihočeského divadla, který zahrál Vltavu od Bedřicha Smetany a skladbu Antonína Dvořáka Novosvětská.

Sobotní swingový kousek přinesl orchestr Ježkovy stopy, který uchvátil diváky energií první republiky.

Smetanu z celého dortu i spolu s třešničkou slízli ti, kteří dorazili na Sokolský ostrov v neděli v půl desáté večer. Koncertní kousek Dana Bárty & Illustratosphere byl dokonalý. Večerní romantická atmosféra, hořící svíčky, loďky, to vše ještě víc umocňovalo dojem z koncertu, který Dan Bárta spolu s Robertem Balzarem, Filipem Jelínkem, Miroslavem Chyškou a Jiřím Slavíčkem odehráli.

„Právem získala v roce 2000 Illustratosphere ocenění Deska roku. Písně z ní jsou srdeční záležitostí mnoha lidí,“ komentovala Simona Lenhartová, která se se zavřenými víčky pohupovala do rytmu hudby.

V pondělí 4. července se o další hudební laskominu postará Lucie Zemanová a Soul Sisters. V úterý se můžete těšit na pražský hudební komorní soubor Interpreti di Praga a poslední den, tedy ve středu, uzavře celý festival Duke Special & Band.

Koncerty začínají vždy ve 21:30 a jsou zdarma. 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.