čtvrtek 23. ledna 2020 Zdeněk

Jan Spálený navštíví v pátek Cuknštejn

Koncert pro Terčino údolí se uskuteční tento pátek ve tvrzi Cuknštejn. Jediným protagonistou bude Jan Spálený a jeho TRIO. Výtěžek z koncertu půjde na obnovu zmíněného malebného údolí pod Novými Hrady.

Středověká pozdě gotická tvrz, jejíž základní kámen byl položen ve druhé polovině patnáctého století, je dodnes  nejzachovalejší památkou svého druhu. A to i přesto, že byla při stavovském povstání vypálena, minulý režim na ni tak trochu zapomněl a tvrz chátrala. Ledy se pohnuly až po roce 2000, kdy byla prodána stavebnímu inženýrovi Tomáši Pekovi a dočkala se rekonstrukce.

Právě v tomto nádherném prostředí se posluchači mohou těšit na vystoupení bluesové legendy, která za svou kariéru přivedla na svět více jak dvě desítky alb a odehrála nespočet koncertů. Domovskou kapelou Jana Spáleného je ASPM (Amatérské sdružení profesionálních muzikantů), kterou založil v roce 1984. TRIO je komornější verze ASPM.

„O radost se člověk dělí, zatímco smutek nosí sám,“ říká Spálený ve svém nejznámějším citátu a o radost se zcela jistě podělí i v pátek, kdy bude pořízena živá nahrávka Terčino milé údolí. Interpret tak vzdává hold kraji pod Novohradskými horami. Koncert začíná ve 20:00 a vstupné činí 250 korun. Lístky lze zajistit přes rezervační systém CBsystem nebo na KIC Nové Hrady.

Autoři | Foto upload.wikimedia.org

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.