úterý 7. července 2020 Bohuslava

Zlatokorunský klášter je opět plný květin. Ty pochází například ze zámku v Třeboni

Zlatokorunský klášter provoní od pátku desítky květinových vazeb. Květinová výstava se jmenuje S úctou k Madoně, a jak název napovídá, odkazuje k návratu vzácného gotického obrazu Zlatokorunské Madony zpět do kláštera.

„Hlavní prohlídkovou trasu zkrášlí desítky květinových vazeb, které vyjádří úctu k Panně Marii, patronce cisterciáckého řádu a ochránkyni konventu. Důležitost významu čistoty duše Panny Marie podtrhnou ve všech vazbách bílé lilie,“ uvedla kastelánka Lenka Tondlová.

Výstavu také obohatí předměty související s mariánskou tématikou. Ty zapůjčily ostatní památky. „Až z Horšovského Týna k nám na čas doputovala Cikánská madona, k vidění bude mimo jiné odlitek madony z mastku zapůjčený z Jaroměřic nad Rokytnou a olejomalba madony ze zámku Kozel se stane součástí oltáře vytvořeného jen pro tuto zvláštní příležitost v prostorách kapitulní síně,“ zmínila Lenka Tondlová.

Vystavené květiny byly vypěstovány na zahradách kláštera, ale také na zámcích Hluboká, Třeboň či Kratochvíle. Návštěvníci se mohou těšit na gladioly, slunečnice, cínie, astry a tak dále.

Vernisáž se uskuteční 5. srpna od 17.30 hodin. Výstava bude součástí hlavní prohlídkové trasy.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.