čtvrtek 16. července 2020 Luboš

Děti si natočí vlastní animovaný film! V českokrumlovské nízkoprahové Boudě popustí uzdu své fantazii

Vdechnout život vlastnímu animovanému filmu? Že je to jen záležitost pro profíky? Nikoliv! Může tak učinit kterékoliv dítě. Stačí dorazit od 19. do 27. listopadu do nízkoprahového zařízení Bouda v Českém Krumlově. Uskuteční se zde tradiční Kurz animovaného filmu, který je zcela zdarma. Stejně jako v minulých letech ho povede lektorka a absolventka belgické filmové školy La Cambre v Bruselu Zuzana Studená. Kromě ní své zkušenosti předá i Katarina Ťažárová z pražského studia ANIMA. Vstupné je zdarma!

„Pro nejmladší účastníky máme připravené jednodušší animační techniky, jako je kreslení na flip-book (papírové bločky) nebo animace na podsvícený stůl. Zkušenější účastníci kurzu mohou počítat s bonbonky typu práce v počítačovém animačním programu TV-Paint, tvorba loutkového filmu technikou stop-motion pomocí programu Dragon frame a jinými vychytanými možnostmi animace,“ uvádějí organizátoři.

Kurz animovaného filmu, který se v NZDM Bouda (se sídlem na Špičáku v areálu CPDM) uskuteční již posedmé, je mezi dětmi velmi oblíbený. Pomocí animací rozhýbávají své kresby, loutky, ale i samy sebe. Pro většinu účastníků se jedná o nezapomenutelný zážitek a zajímavou zkušenost.

Jak bylo zmíněno, je zdarma, a to díky podpoře Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, Centra pro pomoc dětem a mládeži a města Český Krumlov.

Autoři | Foto pixabay.com

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.