úterý 2. června 2020 Jarmil

Oceán plánuje vinylovou edici desky Ve smíru

Comebackové album Oceánu Ve smíru se povedlo. To je fakt, o kterém svědčí nadšené recenze i ohlasy fanoušků. Jelikož v dnešní době opět letí LP desky, bylo jen otázkou času, kdy se toto album dočká vinylové edice. Kapela již spustila předprodej.

Ten začal na konci ledna a už po třech dnech kapela hlásila, že se podařilo rozebrat takřka polovinu nákladu. Jasný důkaz, že dnes je o „asfalt“ zájem. Oceán zároveň upozorňuje, že se jedná o jednorázovou limitku, jinými slovy dolis se dělat nebude.

„Ve smíru má zvláštní, chce se mi napsat dusivou atmosféru. Je temná, ale zároveň okouzlující. Na jednu stranu vás přejede naprosto brutální singlovkou Dante, kterou (ač přes jasný vliv Depeche Mode) považuji za jasný vrchol alba, aby vás následně dojala krásnou Po hlase a podle chůze,“ uvedl v době vydání recenzent Václav Votruba ve své kritice pro Drbnu. „Ve smíru je naprosto typický Oceán. Jen s tím rozdílem, že je zvukově přenesen do roku 2016. Album zní moderně a zároveň příjemně archaicky, kapele se povedlo najít naprosto ideální propojení dnešní doby s vlastními kořeny. Ostatně poslechněte si klipovku Bludný Holanďan. To je skladba, ze které se musí skalním fanouškům tajit dech.“
Příští týden hodlá Oceán zveřejnit další klip. K jaké skladbě, to je prozatím drženo v tajnosti.

Autoři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.