pátek 28. února 2020 Lumír

Neřež, Dragoun a Koščová jsou zárukou jedinečného trojkoncertu osobností českého rocku a folku

Budějcký Café Club Slavie bude v pátek večer dějištěm mimořádného a jedinečného koncertu osobností české rocku a folku. Nenechte si ujít kapelu Neřež, Katku Koščovou a Romana Dragouna.

Jedinečný trojkoncert v podání kapely Neřež, Katky Koščové a Romana Dragouna začíná v Café Clubu Slavie v pátek 24. února ve 21:00 hodin. A rozhodně bude stát za to," říká dramaturg Café Klubu Slavie Otta Kovařík. http://www.klubslavie.cz/program-klubu/

Kapela Neřež či dříve Nerez

Soustředěná kolem autorského trojúhelníku Zuzana Navarová – Zdeněk Vřešťál – Vít Sázavský, patří k legendám folkového žánru. Od počátku osmdesátých let bylo jméno kapely spojeno s osobností výjimečné autorky a interpretky Zuzany Navarové, v jejímž podání si publikum zapamatovalo nejslavnější písně skupiny. Po její smrti se oba hlavní protagonisté věnovali spolupráci s mnoha dalšími interprety a přitom vystupovali v pokračovatelské sestavě Nerezu – Neřež. V roce 2012 představili koncertní program Vlakem na Kolín, tvořený nejen novými skladbami, ale také nejslavnějšími písněmi z repertoáru původního Nerezu, kterým vdechla nový život slovenská zpěvačka Katka Koščová.

Katka Koščová

Začala zpívat spolu se svou sestrou Veronikou v britsko- slovenské skupině Heaven´s Shore. V dubnu 2005 vyhrála soutěž Slovensko hledá Superstar. Na Slavíkovi téhož roku byla Katka nominovaná v kategorii zpěvačka a umístila se na 4. místě. V tomto ročníku získala i cenu Objev roku 2005. Brzy potom získala cenu města Prešov. Během postupování do dalších kol soutěže si získávala stále víc a víc fanoušků. V současnosti koncertuje převážně na Slovensku, v Česku a Polsku.

Roman Dragoun

Česká rocková legenda. Zpěvák, skladatel a klávesista hrál či stále hraje v rockových skupinách Progres 2, Futurum, Stromboli, T4, His Angels a Supergroup. Kromě těchto aktivit vystupuje i sólově – v poslední době vyšla jeho sólová alba Piano a Samota. V roce 2012 byl uveden do Beatové síně slávy. Žánrově se Dragounova hudba blíží řečišti, ve kterém se pohybují např. Sting, Stevie Wonder nebo Phil Collins. Prostě melodická hudba s prvky jazzu, funky a rocku. Je to hudba určená pro citlivé a vnímavé posluchače všech generací. 

Jedinečný trojkoncert v podání kapely Neřež, Katky Koščové a Romana Dragouna začíná v Café Clubu Slavie v pátek 24. února ve 21:00 hodin. http://www.klubslavie.cz/program-klubu/

Tisková zpráva

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.