sobota 4. července 2020 Prokop

KULTURNÍ TIPY: Centrum rozezní Skyline, Žalman & spol., Yo Yo band a další

Hudební léto pokračuje, a vy si tak můžete vychutnat koncerty zdarma a přímo v srdci města. Před K2 zahraje Skyline, na náměstí se představí kapely GAMA nebo MP3, u Slavie vystoupí Yo Yo band a podívat se můžete i na Ozvěny Anifilmu.

Úterý 25. července

České Budějovice

Ozvěny Anifilmu 2017 – Vítězné filmy – Wortnerův dům – Alšova jihočeská galerie – 18:00
Filmová projekce představí pásmo: Vítězné filmy Anifilmu 2017 a další čerstvé novinky ze světa animace. Večerem Vás tradičně provede David Kubec, vedoucí úseku prezentace a ochrany sbírek AJG.

Radniční léto: Jak Václav princeznu vyléčil a Zakletý les – radnice – nádvoří – 18:00
Loutková pohádka vytvořená na motivy pohádky K. J. Erbena o princezně, která řeč ztratila, a pasáčkovi, se kterým jí zase našla. A druhá, stará česká pohádka, o veliké lásce, podlé zradě, bezmezném přátelství, hrozném nebezpečí a všem, o čem už pohádky bývají.

Hudební večery na náměstí – Gama CB – náměstí Přemysla Otakara II. – 19:00
Českobudějovická skupina GAMA, založená Milanem Porkristlem, Milanem Kudrlem a baskytaristou Jaroslavem Pancem na přelomu roku 1964/ 65 vykročila stejně jako řada dalších skupin ve šlépějích The Shadows.

Milovník po přechodu – Letní kino Háječek – 21:15
Odvážnou a svůdnou letní komedii Milovník po přechodu zdobí sexbomby dvou generací. Mexická kráska Salma Hayek a sexuální symbol šedesátých let, legendární Raquel Welch.

Středa 26. července

České Budějovice

Dixie Old Boys – Galerie Na dvorku – 18:30
Taneční večer s kapelou Dixie Old Boys, která má dlouholetou tradici. Všichni její členové hráli v různých hudebních skupinách a tělesech. U diváků má velký úspěch, neboť si všichni rádi zazpívají ve stylu old dixilendu.

Středy před K2 – Skyline – před K2 – 19:00
V tento významný den oslaví Klub K2 už 20 let své existence! Na oslavu zahraje známá česká elektronická kapela Skyline, kterou doplní Budside a beatz.cz DJs.

Četník v New Yorku – Francouzská aliance Jižní Čechy – 19:00
Filmová klasika zpříjemní letní večer.

Radniční léto: Žalman & spol. – radnice – nádvoří – 20:00
Žalman působí na hudební scéně od roku 1968, nejprve ve skupině Minnesengři, později v roce 1982 založil vlastní kapelu Žalman & Spol, která v různých sestavách koncertuje nepřetržitě až do současnosti.

Pěkně blbě – Letní kino Háječek – 21:15
O tom, že skutečná láska dokáže překonat všechny překážky, vypráví chytrá komedie z produkce Judda Apatowa (40 let panic, Zbouchnutá). Skutečný příběh amerického komika, který ve filmu hraje sám sebe, se na festivalu Sundance stal diváckým hitem.

Český Krumlov

Valmont – Otáčivé hlediště – 21:30
Markýza de Merteuil a vikomt de Valmont pro své pobavení zasahují do cizích osudů a roztáčejí soukolí, jež je nakonec smete. Na tento cynický přístup k morálce a lidské zodpovědnosti nakonec doplácejí nejen nevinné oběti, ale i jejich honci. Známý příběh na pomezí tanečního divadla a činohry vytvoří choreograf Libor Vaculík s použitím hudby F. Schuberta a P. Vaskse.

Čtvrtek 27. července

České Budějovice

Jižní Čechy pohádkové s Jirkou Krškou: Vodníci a pohádky – Kanovnická 3 – Dům knihy Kanzelsberger – 17:00
Přijďte na besedu na téma vodníci a pohádky!

Radniční léto: Barbucha – radnice – nádvoří – 18:00
Veselá pohádka o medvědáři Kubovi a medvídku Kubulovi.

Central Park Slavie 2017 – Yo Yo band – Slavie – letní open-air scéna – 18:00
Yo Yo band založili v roce 1975 Richard a Vladimír Tesaříkovi jako vokální kvarteto orientující se na černošský spirituál, soul a gospel.

Hudební večery na náměstí – MP3 – náměstí Přemysla Otakara II. – 19:00
MP3 music band hraje na všech společenských akcích v sestavě 4 až 6 hudebníků. Jejich repertoár se pohybuje od latin a oldies až po poprock a dance.

Všechno nebo nic – Letní kino Háječek – 21:15
Linda je rozvedená, vzdělaná, praktická, má malou dceru a pocit zodpovědnosti. Ten naopak chybí Vandě, svobodné, veselé, nezávislé krásce, která sice muže přitahuje jako magnet, ale její živelnosti žádný nestačí. A tak hledá toho pravého.

Český Krumlov

Valmont – Otáčivé hlediště – 21:30
Markýza de Merteuil a vikomt de Valmont pro své pobavení zasahují do cizích osudů a roztáčejí soukolí, jež je nakonec smete. Na tento cynický přístup k morálce a lidské zodpovědnosti nakonec doplácejí nejen nevinné oběti, ale i jejich honci. Známý příběh na pomezí tanečního divadla a činohry vytvoří choreograf Libor Vaculík s použitím hudby F. Schuberta a P. Vaskse.

Autoři | Foto Facebook Skyline

Štítky kultura, tipy, divadlo, koncert, hudba, letní kino

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.