pátek 28. února 2020 Lumír

FOTOGALERIE: Pátý ročník festivalu Město lidem, lidé městu je za námi

Skvělé jídlo a pití, dobrá zábava, pohoda a klid. Budějcké ulice oživil festival Město lidem, lidé městu. A rozhodně to stálo za to.

I díky krásnému počasí, které vydrželo po celou dobu festivalu, se českobudějovické ulice téměř nevylidnily. Koberce živé trávy nutily k posedávání a užívání si posledních prázdninových dní. Ve spojení s hudbou, znějící téměr z každého rohu, měl člověk pocit, že se ocitnul na chorvatské promenádě (množství procházejících se Čechů by bylo jistě téměř srovnatelné), zvlášť pokud jste zavítali na písečnou pláž u slepého ramene Malše.  „Za mě to byl asi nejpovedenější ročník z pohledu návštěvníka,“ popisuje jeden z obyvatel Českých Budějovic, který si nenechal událost ujít.

Na své si rozhodně přišli milovnící dobrého jídla, nabídka byla obrovská. Budějcké restaurace, bistra a kavárny doplnily food trucky, které přivezly čerstvý vánek do místní gastronomie. Z ohlasů (a i front zákazníků, kteří zde chtěli ukojit své chutě) ale jednoznačně vedl stánek Kaiser Franz se svým Bacon cheese burgerem.

Páteční představení Nočního cirkusu vyrazilo dech téměř všem přihlížejícím, v sobotu zase rozžhavila Krajinskou ulici salsa párty, která roztančila téměř všechny přihlížející. A to je jen zlomek toho, co festival Město lidem, lidé městu přinesl. Jedinou černou tečkou bylo značně omezené množství deštníků, které v dřívějších ročnících lemovaly téměr celou hlavní tepnu festivalu. Otázkou zůstává, jestli to s „novým“ puncem, který deštníky letos dostaly, nebylo lepší.

Město lidem, lidé městu 2017

pondělí, 28. srpna 2017, 14:32

Město lidem, lidé městu 2017
Město lidem, lidé městu 2017

Štítky festival, Město lidem, lidé městu, jídlo, gastronomie, zábava, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.