čtvrtek 2. července 2020 Patricie

Plaveckou sezonu v Třeboni uzavřou dva koncerty a slavnost retroplavek

Třídenní akce Zavírání plavecké sezony, kterou se Třeboň rozloučí s létem, se odehraje druhý zářijový víkend na třech místech u rybníka Svět. Pátý ročník oblíbené slavnosti spojuje hudbu a zábavu. Začne koncerty a skončí setkáním příznivců pruhovaných plavek.

Program zahájí Prague Cello Quartet, čtyři mladí violoncellisté, kteří ve Schwarzenberské hrobce představí v pátek 8. září od 19 hodin výběr toho nejlepšího z klasické hudby i melodie známé z filmů, vše s humorem a originálními nápady.

 

Už v Třeboni před časem hráli při Noci kostelů a měli velký úspěch – jsou to skvělí muzikanti a navíc dokážou hrát vážnou hudbu tak, aby se diváci i pobavili a potěšili nejen sluch, ale i zrak,“ říká violoncellista Symfonického orchestru Českého rozhlasu Pavel Barnáš. V sobotu vystoupí na pódiu na městské pláži u rybníka Svět Patrola Šlapeto. Publikum pobaví autentickou interpretací hospodských písní z minulého století.

V neděli vyvrcholí třídenní program veselou Slavností pruhovaných plavek. Ta začne ve 14 hodin na městské pláži rybníka Svět. Zahraje skupina Pánská šatna a členové Spolku přátel pruhovaných plavek předvedou svá úctyhodná těla oděná do koupacích retromodelů. Celá přehlídka bude doplněná sčítáním kilogramů celého spolku.

Ke Spolku přátel pruhovaných plavek se mohou přidat zájemci i na místě, buďto již rovnou v tomto oblečení přijdou, anebo si úbor koupí na pláži. Nostalgickou atmosféru Rozmarného léta navodí od 18 hodin setkání na pláži Ostende s muzikou v podání Los Alimentos.

Autoři

Štítky zavírání sezony, hudba, koncert, přehlídka, retroplavky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.