čtvrtek 20. února 2020 Oldřich

Jihočeská intermezza rozezvučí hrady a zámky. Hudba zazní nejen ve Zlaté Koruně a Kratochvíli

Jihočeská filharmonie připravila originální festival – přehlídku, nazvanou Jihočeská intermezza. Záměrem tohoto úvodního ročníku je vrátit hudbu tam, kde vždy bylo její místo, tedy do historických šlechtických objektů a současně zpestřit letní život památek o čistě klasickou hudbu, která se dosud na objektech kraje příliš nevyskytovala. Program začíná už ve čtvrtek 2. srpna.

Jihočeská filharmonie si na léto připravila nový festival s názvem Jihočeská intermezza, který začíná už ve čtvrtek 2. srpna. Koncerty se budou konat vždy ve čtvrtek a také první zářijovou sobotu. Dvakrát na této přehlídce vystoupí samotná Jihočeská filharmonie a to 9.srpna na nádvoří státního hradu Nové Hrady s programem Balada pro banditu. Podruhé zahraje 1. září na státním zámku Kratochvíle na velkém závěrečném Galakoncertě mezi vodou a ohněm.

Zbylé tři programy budou spíše komorní. Ve čtvrtek 2.srpna vystoupí na státním hradě Zvíkov Komorní orchestr Intermezzo, vyšlý z Talichovy komorní filharmonie, 16. srpna v kláštěře Zlatá Koruna výrazná pěvecká osobnost Patricia Janečková s klavíristou Michalem Bártou a 23. srpna na státním hradě Landštejn Epoque Quratet.

„Záměrem tohoto úvodního ročníku je vrátit hudbu tam, kde vždy bylo její místo, tedy do historických šlechtických objektů a současně zpestřit letní život památek o čistě klasickou hudbu, která se dosud na objektech kraje příliš nevyskytovala,“ uvedla vedoucí produkce Kateřina Kyselová.

Postupně po čtyři srpnové čtvrtky a první zářijovou sobotu bude festival Jihočeská intermezza probíhat na hradech a zámcích Zvíkov, Nové Hrady, Zlatá Koruna, Landštejn a Kratochvíle. Všechny programy jsou koncipovány tak, aby přilákaly zasvěcené i zasvěcené méně, celé rodiny i s dětmi. Hudba bude vybírána spíše vstřícná, program bude trvat vždy přibližně hodinu.

„Je to první ročník a chtěli bychom to postupně rozjet na největší jihočeský festival - držící se spíš klasiky a lehkých crossoverů,“ dodala Kyselová.

Tisková zpráva | Foto Jan Luxík

Štítky kultura, Jihočeská intermezza, koncerty, Jihočeská filharmonie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.