sobota 4. července 2020 Prokop

Po soutěžích a online rozhovorech nabídne Majáles autokino a další kapely v Žižkárně

Napůl virtuální ročník Budějovického Majálesu má svůj druhý den za sebou. Na ulicích i v onlinu jsme mohli zastihnout jamující studenty, kteří chtějí urvat nějaké ty body pro svou školu. Na streamu nám zase králové představili, jak urostlé je jejich básnické střevo, a až hluboko do večera se Žižkárnou rozeznívali tóny všemožných hudebních žánrů.

Stěžejním bodem středečního programu bude film Samotáři, na který se diváci podívají naživo, z pohodlí svého auta. I letos totiž organizátoři nevynechali autokino Na Náplavce, pravou šedesátkovou nostalgii. Pro ty, kdo by si radši zapařili na nějaké tvrdší show bude i zítra hudba v Žižkových kasárnách. V osm večer to tam rozjede indie-rap skupina Lex Barker, od půl desáté pak vylezou z hlubin skladů a budou zavírat do pasti členové P/ST.

Než se ale vypravíte do večerních Budějc, čeká vás celé odpoledne nabitého programu. V půl čtvrté se do facebookového éteru napojí studenti českobudějovických škol, aby představili své umělecké schopnosti a dali tak možnost hlasovat v komentářích pro svou školu. Hned za nimi nastoupí na obrazovku králové, od půl šesté totiž poběží druhá minidisciplína, kdy soutěžící před zraky odborné poroty i všech sledujících zahrají divadelní scénku.

Kdo si bude chtít odpočinout od nekonečného rivalství českobudějovických škol má možnost poslechnout si od čtyř na vlnách Instagramu povídání známého fotografa Petra Hricka nejen o tom, jak ho úspěšné překonání rakoviny přivedlo k jeho životní vášni. Proč je politika (nejen) pro mladé, a jak se neztratit ve víru každodenních zpráv? O tom si můžete na stejném kanále poslechnout od šesti.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Tisková zpráva

Štítky Budějovický Majáles, program, autokino

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.