Počasí dnes-2 °C, zítra-1 °C
Úterý 7. února 2023  |  Svátek má Veronika

Krumlovský slunovrat otevře léto ve městě. Na zámeckém nádvoří zahraje Čechomor

Hudební smršť v podání několika orchestrů, sousedské slavnosti nebo odpoledne stylizované do atmosféry slunné Itálie. Takový bude víkend 19.–21. června 2020 v Českém Krumlově, který je oslavou příchodu léta. Krumlovský slunovrat završí koncert skupiny Čechomor na českokrumlovském zámku.

Vítání léta a návratu kulturního života do města bude třetí červnový víkend rezonovat Českým Krumlovem. „Z nabitého programu si vybere každý, ať už milovník klasické hudby, sousedského setkávání, nebo ten, který raději sleduje dění kolem sebe od stolku s vychlazeným drinkem,“ zve do krumlovských ulic místostarosta Martin Hák.

Sousedské slavnosti chystají obyvatelé a podnikatelé v Soukenické, Dlouhé a Hradební ulici. Plácek poslední zmiňované ulice se v sobotu 20. června promění v italské náměstíčko, kde se bude podávat občerstvení typické pro tuto zemi, hlavně pizza a zmrzlina. Pro děti i dospělé bude na náplavce připraven program plný zábavných her a večer tu bude hrát známý českobudějovický orchestr Metroklub Big Band. V Dlouhé ulici před hospůdkou Cikánská jizba vystoupí romská skupina Cindži Renta.

Na hudební vlně se ponese už pátek 19. června. Na nádvoří Prelatury vystoupí českokrumlovský sbor Medvíďata, který si připomene 25 let od svého vzniku. Před restaurací Jelenka zahraje krumlovská kapela Chlapi v sobě. Jezuitský sál Hotelu Růže se stane dějištěm Monteverdiho komorní opery Ballo delle ingrate (Ballo nevděčnic). V hlavních rolích účinkují mladí pěvci K. Zelenková, Z. Kopřivová, H. Tomášová a J. Kovačič a mladí hudebníci pod vedením Tomáše Hály. Tančí členky Hartig Ensemble-Tance a balety tří století v choreografii Heleny Kazárové. Den zakončí koncert na Křížové hoře, kdy hudebníci Pavel Barnáš (violloncelo) a Irena Pokorná (harfa) představí klenoty světové hudby.

Filharmonie na vorech, kakaový strunovrat a Čechomor na zámku

Na zcela unikátním místě bude koncertovat Jihočeská filharmonie, která v sobotu i v neděli od 15 hodin odehraje Vivaldiho Čtvero ročních dob na vorech na řece Vltavě. Vory poplují mezi restauracemi Retro café a Krumlovským mlýnem.

Neděli 21. června odstartuje vtipně nazvaný koncert Kakaový strunovrat Krumlovského komorního orchestru v Seminární zahradě, swingovými rytmy bude pokračovat orchestr Základní umělecké školy v Českém Krumlově Krumzušband a celý víkend zakončí velkolepý koncert skupiny Čechomor na II. nádvoří českokrumlovského zámku. Hosty koncertu budou sourozenci Alex a Maxim Šestákovi a Ondřej Ruml. V těchto dnech uplyne také přesně dvacet let od prvního vystoupení Čechomoru v Českém Krumlově.

„Exkluzivní vystoupení této legendární kapely jsme pojali jako poděkování zdravotníkům a dobrovolníkům za jejich obětavou práci,“ říká Martin Hák.

Vstupenky na koncert je možné zakoupit v síti Ticketstream za 690 korun, koncert bude také streamován, online vstupenka stojí 100 korun.

Krumlovský slunovrat letos nahrazuje Slavnosti pětilisté růže, které se nemohou uskutečnit z důvodu současných vládních opatření.

Podrobný program Krumlovského slunovratu je k dispozici zde.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto

Štítky Český Krumlov, léto, kultura, Krumlovský slunovrat, koncert, Čechomor, slunovrat, slavnost, nádvoří, orchestr, zámek, Itálie, Ondřej Ruml, Slavnosti pětilisté růže

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.