pondělí 18. ledna 2021 Vladislav

Rybova vánoční mše se na Piaristickém náměstí konat nebude. Divadlo program zrušilo

Posledních pár dní před Vánoci se mělo v Českých Budějovicích nést v duchu Rybovy vánoční mše. Jihočeské divadlo připravilo živý přenos, který se měl přenášet na Piaristickém náměstí. Aktuální situace ale program zastavila a divadlo muselo akci zrušit.

Živý přenos Rybovy České mše vánoční se měl uskutečnit 20.,21. a 22. prosince. Přenos se měl uskutečnit pomocí čtyř kamer z budovy Solnice na zeď kostela na Piaristickém náměstí.

„Propojení období, kdy Českou mši vánoční Ryba psal, se současností považuji za velmi symbolické. Stejně jako v nelehkém roce 1796 zmítaném válkou, epidemiemi a hladomorem, kdy Rybova mše zazněla poprvé, měla být právě letos jiskrou naděje, která diváky semkne ke společnému prožitku a rozsvítí pomyslné světlo na konci tunelu,“ popsal ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek. 

Živý přenos Rybovy mše chtělo divadlo realizovat i za podmínek 3. stupně PES. Zpřísnění opatření z tohoto týdne ale podle ředitele znemožňuje uskutečnit akci za rozumných podmínek. „Chci moc poděkovat všem, kteří nás v uspořádání živého přenosu podporovali či s námi odborně konzultovali, za jakých podmínek by bylo možné živý přenos konat. To, že akci rušíme nás velmi mrzí, ale věříme, že s diváky stále zůstáváme ve spojení díky našim aktivitám v online prostoru i mimo něj,” dodal k rozhodnutí Průdek.

Ohodnoť článek

Foto Jan Luxík

Štítky Jihočeské divadlo, mše, Rybova mše vánoční, kultura

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.