čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

Fanoušci seriálu Policie Modrava, zbystřete. Máte šanci si zahrát v nové řadě

Jen těžko najdete někoho, kdo by o krimi seriálu režiséra Jaroslava Soukupa alespoň neslyšel. K obrazovkám pravidelně usedá přes dva miliony diváků, které baví chytrá zápletka, a především unikátní prostředí malebné Šumavy. Nyní filmaři pracují na natáčení už čtvrté řady a jako vždy dávají šanci i místním, aby si v seriálu mohli střihnout menší roli.

Zahrát si epizodní roli nebo se v seriálu mihnout jako komparz. To je nabídka společnosti Casting-Barrandov, které se mohou ozvat lidé žijící v okolí Annína, Srní, Hartmanic, Kašperských Hor, Modravy či Železné Rudy. Častokrát se děj seriálu přesune i do Klatov. Samotné natáčení by podle plánu mělo začít na konci května 2021 a skončit by mělo zhruba v polovině října.

Režisér Jaroslav Soukup během natáčení, zdroj: Regionální filmová kancelář Plzeňského kraje

Policii Modrava vám asi nemusíme představovat. Ale jen stručně: Zkušená kriminalistka Jana Vinická z osobních důvodů přichází z většího města na venkov a přijme uvolněné místo velitele policejní stanice na Šumavě.

Natáčení zavedlo filmaře kromě Modravy i do okolí Klatov, Sušice, Filipovy Hutě, Nezamyslic, Prášil, Chotěšova, na Horskou Kvildu na Svojše nebo do kempu Antýgl. V Kašperských horách nachází skutečná a také seriálová policejní služebna.  

Řadu drobných a epizodních rolí ztvárnili amatéři a ochotníci z divadelních souborů v Plzeňském kraji. S výběrem lokací pomáhal i Emil Kintzl, které je sice rodákem z Prahy, ale Šumava mu přirostla velmi k srdci. Napsal o ní řadu knih a znát jej můžete i cyklu na Seznam TV Zmizelá Šumava. Sám žije už řadu let v Kašperkách a pozornému oku jistě neujde, že i on sám se v seriálu v téměř každém dílu objevil jako komparzista. Že se jedná o opravdovou legendu regionu dokazuje i fakt, že ho scénáristé do příběhu zakomponovali. Zahrál si ho Ladislav Mrkvička, bohužel už musíme mluvit v minulém čase, neboť herec loni v prosinci zemřel po těžké nemoci, bylo mu jednaosmdesát let.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Regionální filmová kancelář Plzeňského kraje | Zdroj Regionální filmová kancelář Plzeňského kraje

Štítky film, filmaři, natáčení, Policie Modrava, casting, Regionální filmová kancelář

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.