středa 22. září 2021 Darina

KULTURNÍ TIPY: Na náměstí zahraje Trio Traktůrek, v Žižkárně promítnou Noční můru z Elmstreet

Chcete vyrazit do divadla? Do kina nebo na koncert? Kulturních akcí je v Českých Budějovicích a okolí tento týden spousta. Pojďme se podívat na výběr toho nejzajímavějšího.

Divadlo

Divadelní soubor J. K. Tyla uvede dnes večer v Háječku komediální hru Na správné adrese. Představení začne v 19:30.

Ani tento týden Radniční léto neochudí dětské diváky o pohádková představení. Téměř divadelní společnost zahraje v úterý od šesti večer na nádvoří radnice pohádky Jak Václav princeznu vyléčil a Zakletý les.

Ve středu zazní od 18 hodin v Parku 4 Dvory Eliščiny pohádky v podání divadla Já to jsem a Kultura Na Kanále má na čtvrtečním programu od 17 hodin představení Divadla Víti Marčíka.

Hudba

Hudební večery tradičně rozezní náměstí Přemysla Otakara II. od 19 hodin. Trio Traktůrek v úterý zahraje mix rocku, country a punku. Ve čtvrtek bude následovat jazz-funkové vystoupení kapely Jazzus.

Festival Jižní Block zve na odpolední koncerty od 16 hodin. V Lannově loděnici ve čtvrtek zahraje dvojice Krhut a Kozub, v pátek je bude následovat skupina Sto zvířat. Vstupenky jsou k dostání online.

Do Žižkárny v pátek zavítá Lenka Dusilová. Vstupenky na sólo koncert od 19 hodin jsou k dostání online.

Letní kina

V kulturních tipech nesmí chybět ani program letních kin. Riegrova 51 v rámci Filmových úterků naplánovala venkovní promítání snímku Čtyři pokoje.

Noční můra z Elmstreet ovládne středeční večer v Žižkárně od 20:30.

Francouzská komedie Co jsme komu udělali? rozesměje hlediště Háječku v úterý. Ve čtvrtek je na programu dánský film Chlast a v pátek česká romantická komedie Po čem muži touží.

Promítání začíná vždy v 21:30. Vstupné je 50 korun.

Historie

V pátek začne v Jihočeském muzeu výstava K zábavě i k odpočinku. Volný čas ženy v 19. století. Výstava je exkurzí do života žen žijících v Českých Budějovicích před více než 100 lety, kdy se jejich postavení ve společnosti začíná měnit. Výstava potrvá až do konce roku.

V sobotu můžete vyrazit na komentovanou prohlídku Vodárenské věže a vodojemu. Ohromí vás tři sta let stará technická památka a užijete si unikátní videoexpozici. Prohlídky začínají vždy v 10:00, 12:00, 14:45 a 16:30.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Žižkárna

Štítky kultura, tipy, koncert, divadlo, letní kino

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.